2012/2013 1.Sınıf 1.Veli Toplantı Tutanağı

2012/2013 1.Sınıf 1.Veli Toplantı Tutanağı

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi7 sene önce
Hemen indir ()
803 kez indirildi

Puanlama

 

VELİ TOPLANTI TUTANAĞI

 

21.09.2012 Cuma günü 11:00 da ilişikte imzası bulunan velilerle yukarıdaki gündem maddeleri dahilinde veli toplantısı yapıldı   . Velilerin imza yoklaması alınarak tanışıldı. Daha sonra gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

 

 

1. Toplantı başlamadan önce bir dakikalık saygı duruşu yapıldı ve istiklal marşı söylendi.

2.  Öğretmen toplantı gündem maddelerini okudu ve yeni gündem maddelerini belirledi.

3.4+4+4 sistemiyle zorunlu öğrenim çağının 12 yıla çıkarıldığı ve bu sistemin ilk olarak 2012/2013 Eğitim-Öğretim yılında 1 ve 5.sınıflardan başlanmak üzere kademeli bir şekilde hayata geçirildiği dolayısıyla bu öğretim yılında 1.sınıfların yeni sistemle tanışacakları ilk yıl olduğu dile getirildi. ORYANTASYON haftasının sorunsuz bir şekilde atlatılarak çocukların gerek okula gerekse arkadaşlarına nasıl uyum sağladıklarının gözlemlendiğinin altıözellikle çizildi.

4.  Öğrencilerin okula düzenli bir şekilde devam edebilmeleri için anne ve babalara çok önemli bir görev düştüğü anlatıldı. Okula gelinmeyen bir günde neler kaybedilebileceği anlatıldı.Devam problemi olan öğrencilerin velileri ile görüşüldü.

5.  Velilerin de görüşleri alınarak ortak bir beslenme listesi oluşturuldu. Çocuklara beslenme hazırlamanın öneminden bahsedildi.Mümkün olduğunca her gün çantaya beslenme koymanın ve de hazırlanan listeye göre beslenme çantası hazırlamanın öneminden bahsedildi.

6.  Eğitim-öğretim sisteminde plan ve program yapmanın önemi üzerinde duruldu ve bu konuda veliler bilgilendirildi.

7.  Çocukların eğitim hayatı boyunca öğretmen öğrenci veli işbirliğinin öneminden bahsedildi. Özellikle öğrencilerin durumunun görüşülmesi için veli öğretmen işbirliğinin gerekliliği anlatıldı.  Öğrenmede öğrenci-öğretmen-veli işbirliğinin çok önemli olduğu ve bu üçöğeden birinin üzerine düşen görevi yapmaması durumunda öğrencinin başarılı olamayacağı vurgulandı.

8.  Öğrencilerin önümüzdeki öğretim yılınca nelere gereksinimleri oldukları belirtildi ve öğrenci ihtiyaç listesi dağıtıldı. Başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmek amacıyla bu ihtiyaçların en kısa zamanda tamamlanması gerekliliği üzerinde duruldu.

9.  Öğrencilerin daha başarılı olmaları için sınıf ihtiyaçlarıüzerinde duruldu.

10. Haftalık ders programı belirlendi.Ders programının önemi anlatıldı.

11. Toplantı 2012 -2013 öğretim yılının başarılı geçmesi temennileri ile sona ermiştir.

 

                                                                                               Gazi GÜNDÜZ

1/A Sınıf öğretmeni

 

 

803 kez indirildi

YORUM YAZIN