3.Sınıf Ders Kesim Raporu

3.Sınıf Ders Kesim Raporu

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi9 sene önce
Hemen indir ()
904 kez indirildi

Puanlama

………………….. İLKÖĞRETİM OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

                                               ………………………..

2010–2011 eğitim ve öğretim yılında 3/A sınıfına vermiş olduğum Türkçe, Hayat Bilgisi, Matematik, Müzik, Beden Eğitimi, Serbest Etkinlikler ile Görsel Sanatlar derslerine ait ayrıntılı ders kesim raporu ilişikte sunulmuştur.

Gereğini bilgilerinize arz ederim. 

21 / 06 / 2011

 

          ………………………..

   3/A Sınıf Öğretmeni

 

EK: Ders Kesim Raporu

 

 

 

 

 

……………. İLKÖĞRETİM OKULU 2010-2011 ÖĞRETİM YILI 3/A SINIFI DERS KESİM RAPORU

2010 – 2011 eğitim ve öğretim yılı sene başında öğretmen kılavuz kitaplarına ve müfredata uygun olarak bütün derslerde konuların dağılımı ve ünite süreleri hazırlanmıştır.

Hayat Bilgisi dersi ünitelerin dağıtımına uygun olarak belirtilen sürelerde işlenmiş olup ünite dağıtım sürelerinde bir değişiklik yapılmaksızın planlanan sürelerde bitirilmiştir. Her ünitenin işlenişi sırasında konu sonlarında geri bildirim alınarak öğrencilerin eksikleri tespit edilmiş ve konu tekrarlarıyla bu eksiklik giderilmiştir.

Türkçe dersinde konuları planlandığı şekilde işlenmiş, ünitelerde önerilen sürelere uygun olarak hareket edilmiştir. Ders kitabında yer alan parçaların etkinlikleri amaca uygun olarak yaptırılmıştır.

Matematik dersi konuları da planlandığı şekilde işlenilmiştir. Bu sınıfta öğrenilmesi gereken konular tam ve eksiksiz olarak işlenilmiş, dönütler alınarak bu konulardaki eksikler belirlenerek giderici çalışmalar yürütülmüştür.

Müzik, Serbest Etkinlikler, Görsel Sanatlar ve Beden Eğitimi ve dersleri ünitelendirilmiş yıllık planlarına uygun olarak işlenmiştir. İşlenmeyen konu ve etkinlikler kalmamıştır.

SONUÇ: Hayat Bilgisi, Matematik, Türkçe, Müzik, Beden Eğitimi, Rehberlik ve Sosyal Etkinlikler ile Görsel Sanatlar ait tema ve üniteler, ünitelendirilmiş yıllık plânlarda belirtilen sürelere uygun olarak zamanında işlenmiş, işlenmeyen konu ve etkinlikler kalmamıştır. Sınıfta yapılan her türlü etkinliklerde öğrencilere olumlu alışkanlıklar kazandırmaya çalışılmıştır. Ayrıca öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırılmaya çalışılmıştır. Yine derslerin daha verimli geçmesi için öğrencilere tarafımca çalışma yaprakları hazırlanmış, bol örneklerle konular kavratılmaya çalışılmıştır.

 

 

Uygundur.

 

 

21 / 06 / 2011

 

 

 

 

 

 

………………………

 

………………………

3/A Sınıf Öğretmeni

 

…………. İlköğretim Okulu Müdürü

 

904 kez indirildi

YORUM YAZIN