Açıkladı, Rotasyon Bu Yıl Yapılacak!

” Değerli arkadaşlar son günlerde Bakanlığımız ile ilgili medyada çok sayıdagerçek dışı ve yanıltıcı yorumlar mevcut İlginç bir biçimde gündemimizde dahi olmayan konular, karar alındı tarzından başlıklarla yer almakta.Bunun son iki örneği hakkında düzeltme yapmak istiyorum. Bir tanesi Türktime adlı sitede yer alan ve Sn. Bakanımız Nabi Avcı’nın dün (1 Ağustos) tarihinde Başkent Öğretmenevi’nde öğretmenlerle bir araya geldiği ve bu yıl 42 bin öğretmen alınacağı ve bu öğretmenlerin dağılımının yapıldığı biçiminde bir açıklama yaptığı yer aldı. Bu haber tepeden tırnağa yanlış bir haberdir.Mezkur tarihte Bakanımız Başkent Öğretmenevindeöğretmenlerle biraraya gelmemiş ve dolayısıyla öyle bir açıklama yapmamıştır.

Yine dün internet medyasında yer alan ikinci haber kamuoyunda şube müdürleri rotasyonu olarak bilinen çalışmanın bir yıl ertelendiği ve bu yıl yapılmayacağı biçimindeyer aldı. Bu haber de tamamen hayal ürünüdür. Başından beri bu yönetmeliği uygulayacağımızı açıkladık. Bakanlığımızın hiçbir birimince farklı herhangi bir açıklama yapmamasına rağmen bir grup ısrarla papatya falı tutarcasına bir gün uygulanacak,bir gün uygulanmayacak tarzından haberler yapıp, ardından da bir yalan haber uydurup sonra kendisi de inanan adam tarzından MEB’de kaos haberleri yapmaktadır. Bakanlığımız politika ve uygulamaları ile ilgili bir değişiklik olduğunda bunu mutlaka resmi bir açıklama ile duyurup, herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için azami gayret sarfediyoruz.

Dolayısıyla siz değerli MEB mensuplarının bizim tarafımızdan yapılmış resmi açıklamalar dışında bu türden yanıltıcı ve yönlendirici haberlere itibar etmemenizi özellikle istirham ediyorum. Bürokratik bazı sorunlar nedeniyle tarihlerde gecikmeler yaşanmakla birlikte hem şube müdürleri rotasyonu ve hem de eğitim kurumları yöneticileri ile ilgili yönetmelik bu yıl içinde uygulanacaktır. Ayrıca Sn. Bakanımıza atfen söylendiği gibi 42 bin öğretmen alınacağı, alanların da çok önceden belirlendiğine ilişkin haberler de gerçek dışıdır. Hangi branşlardan kaç öğretmen alınacağı bakanlığımızca zamanı geldiğince ilan edilecektir.Bakanlığımızca resmen açıklananlar dışında bu türden haberlere itibar edilmemesini özellikle duyurmak isterim.

Son olarak Sn. Bakanımız bu akşam iftarda Ankara’da PDR öğretmenleriyle buluşuyor.Tatil amacıyla da olsa şu anda Ankara’da olan PDR öğretmenlerini İl Müdürlüğü’ne rezervasyon yaptırarak iftarımıza davet ediyoruz Ayrıca Sn. Bakanımızın Türkiye’nin her tarafında benzer biçimde bütün branşlarla eğitim kurumu yöneticileriyle, il/ilçe yöneticileriyle ve eğitim dışındaki diğer personelimizle bir araya geleceği  ve onları dinleyeceği toplantıların devam edeceğini de duyurmak isterim.”

http://www.mebpersoneli.com.tr/atama/acikladi-rotasyon-bu-yil-yapilacak-h90180.html

632 kez okundu

YORUM YAZIN