MEB 2013 yılı yer değiştirme takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı, 15.05.2013 tarih ve 980028sayılı “Yer Değiştirmeler” konulu yazısında dahaönceki haberlerimize paralel işlemlerin yapılmasıgerektiğini İl Milli Eğitim Müdürlüklerine bildirmiştir.

OKUL DÖNÜŞÜMLERİ MAYIS SONU İTİBARİYLETAMAMLANMALI

Bakanlık ilk önce ilköğretim okullarının bağımsızilkokul veya ortaokul şeklinde yapılandırılmalarınınMayıs sonu itibariyle tamamlanmasını istemiştir.

DÖNÜŞÜM SONRASINDA NORM KADROGÜNCELLEME İŞLEMLERİ YAPILMALI

Norm kadro güncelleme işlemleri 20 Mayıs 21 maziran 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. Bu esnadasınıf öğretmenlerinin önceki sınıflarını okutmaya devam etmelerinin sağlanması istenmiştir.

NORM FAZLASI ÖĞRETMENE TERCİH HAKKI SUNULACAK

Okullara yapılan atamalar sonrasında norm kadro güncellemesi yapılacak, norm fazlası öğretmenlere, oeğitim kurumunda çalışılması geken süre şartı aranmadan il içinde yer değişikliği isteğinde bulunmasıhakkı tanınacaktır.

Norm fazlası öğretmen bulunması ama ayrılaya istekli öğretmen bulunmaması halinde, hizmet puanı endüşük öğretmen norm fazlası olarak belirlenecek, bu öğretmenler öncelikle o eğitim bölgesindeki okullara, bunun mümkün olmaması halinde ise ilçe içindeki veya il içindeki diğer okullara atanacaklardır.

SIRASIYLA ÖĞRETMEN ATAMALARI

1- Önce il içi ve iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı nakil işlemleri yapılacak. Bu işlemler Haziran ve Temmuz aylarında yapılacak.

2- Alan değişikliği işlemleri Temmuz ayında yapılacak.

3- Özür durumundan yer değiştirmeler 15 Temmuz ila 5 Ağustos arasında yapılacak.

4- KPSS puanına dayalı ilk atamalar 16 ila 29 Ağustos arasında yapılacak.

Bakanlık Ağustos sonuı itibariyle tüm atama ve yer değiştirme işlemlerini sonuçlandırmayı planlamaktadır.

 

 

 
Memurlar.Net

 

 

671 kez okundu

YORUM YAZIN