FAQ: Öğretmen Ataması Hangi Puan Türü?

P10 ve P121 ne demek?

P10 puan türü nedir? Eğitim fakültelerinden mezun olan lisans mezunu adayların öğretmenlik tercihlerinde kullandıkları puan türüdür. GK + GY + Eğitim bilimleri bileşenleri ile hesaplanmaktadır. Eğitim Bilimleri: 0,40 Bu puan türü de p121 gibi bir yıl geçerli olmaktadır.

KPSS P121 ne demek?

KPSS P121 puanı; 16 daldaki öğretmenlik için hesaplanan puan türüdür. Bu puan; Genel Kültür-Genel Yetenek+Eğitim Bilimleri+ÖABT bileşenlerinden oluşmaktadır.

KPSS öğretmenlik için hangi sınavlara girilir?

KPSS ÖABT Sınavı, lisans düzeyindedir. Öğretmen kadroları için bu sınava başvuran adayların, sınavın Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumlarına ve alanlarına bağlı olarak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) katılmaları zorunludur.

Rehber öğretmen hangi puan türü?

2020 yılında KPSS ÖABT’ye katılacak olan rehber öğretmenliği adaylarının, sınav neticesinde elde edecekleri puan türü KPSS P121 puan türü olacaktır.

Öğretmen atamaları P10 mu P121 mi?

Öğretmen olarak atanmak isteyen KPSS adaylarının ÖABT sınavına katılmayan branşları P10 puan türünde, ÖABT sınavına katılan branşları P121 puan türünde branşlarına yönelik olarak istenen puanı aldıktan sonra öğretmen atamalarına başvurması gerekmektedir.

You might be interested:  Soru: Öğretmen Cv Si Nasıl Olmalı?

GK GY yüzde kaç etkiliyor P121?

KPSS P1 PUAN HESAPLAMA Bu puan türü sadece Genel Yetenek – Genel Kültür testi baz alınarak hesaplanır. KPSSP1 puanının hesaplanmasında Genel Yetenek testi % 70, Genel Kültür testi ise % 30 etkilidir. + 40= KPSSP1 puanınız.

Kpssp121 1 puan türü nedir?

Eğitim fakültelerinden mezun olan lisans mezunu adayların öğretmenlik tercihlerinde kullandıkları puan türüne denilmektedir. Bu puan türü GK + GY + Eğitim bilimleri + Öğretmen Alan Bilgisi Testi bileşenlerinden oluşur. P121 puan türü 1 yıl geçerlidir.

Kpssp93 ne anlama geliyor?

KPSS P93 puanı önlisans mezunu öğrencilerin KPSS sınavına girerek almış oldukları puan türüne verilen isimdir. KPSS sınavına giren adayların 60 tane genel kültür 60 tane de genel yetenek sorusu çözmesi gerekir. KPSS P93 puanı ile adayların başarı sırası da hazırlanmaktadır.

Felsefe grubu öğretmenliği hangi puan türü ile atanır?

Felsefe grubu öğretmenliği bölümü eşit ağırlık puan türü ile öğrenci almaktadır.

KPSS Öğretmenlik için hangi oturumlara girilmeli 2021?

KPSS: Kamu Personel Seçme Sınavı 2021 – KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavının Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu ile Eğitim Bilimleri oturumu 01 Ağustos 2021 tarihinde, Alan Bilgisi oturumları 07- 08 Ağustos 2021 tarihlerinde, Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 15 Ağustos 2021 tarihinde uygulanacaktır.

Öğretmenlik için KPSS başvurusu nasıl yapılır?

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecekler.

KPSS öğretmenlik sınavları ne zaman 2021?

1 Ağustos 2021 tarihinde uygulanacak 2021 – KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı iki oturum şeklinde gerçekleşecek. Genel Yetenek-Genel Kültür sınavı saat 10.15’te başlayacak ve 130 dk sürecek.

KPSS atamaları hangi puana göre yapılıyor?

Öğretmen olarak atanmak isteyen KPSS adaylarının ÖABT sınavına katılmayan branşları P10 puan türünde, ÖABT sınavına katılan branşları P 121 puan türünde branşlarına yönelik olarak istenen puanı aldıktan sonra öğretmen atamalarına başvurması gerekmektedir.

You might be interested:  Sık sorulan: Öğretmen Emeklilik Başvuruları Ne Zaman?

Rehber öğretmenleri KPSS’de nelerden sorumlu?

KPSS ÖABT (Öğretmenlik Alan Bilgi Testi) Rehberlik Öğretmenliği Konuları

  • Temel Psikolojik Kavramlar (%16)
  • Psikolojik Danışma Kuram İlke ve Teknikleri (%16)
  • Davranış ve Uyum Problemleri (%10)
  • Bireyi Tanıma Teknikleri (%10)
  • Bireyle ve Grupla Psikolojik Danışma (%10)
  • Mesleki Rehberlik ve Kariyer Danışmanlığı (%8)

KPSS P 10 puani nedir?

KPSS P10 PUAN TÜRÜ NEDİR? Eğitim fakültelerinden mezun olan lisans mezunu adayların öğretmenlik tercihlerinde kullandıkları puan türüdür.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *