Hızlı Cevap: Atanamayan Öğretmen Ne Iş Yapar?

Öğretmenim ne iş yapabilirim?

Öğretmenlerin Yapabileceği Bol Kazançlı 9 Ek İş Fikri

 1. Özel Ders Vermek.
 2. Makale Yazarlığı
 3. 3. Online Özel Ders Verin.
 4. Direksiyon Dersi Verin.
 5. Sanal Asistanlık Yapın.
 6. 6. E- Kitap Yazın.
 7. 7. Kendin Yap.
 8. 8. Blog Yazabilirsiniz.

Atanamayan öğretmen sayısı kaç?

Atama bekleyen öğretmenler öğretmen atamaları için MEB’in duyuruya çıkmasını bekliyor. Atanamayan öğretmenlerin sayısı 55 ülkenin toplam nüfusunu geride bıraktı! Resmi rakamlara göre Türkiye’de 150 bin öğretmen açığı bulunurken, 460 bin ise atanamayan öğretmen var.

Öğretmenler hangi memurlukları tercih edebilir?

Eğitim fakültesi mezunlarının amacı öğretmen olmaktır. Bu KPSS – 3 puanı ile memur alanlarını şöyle:

 • Gümrük muayene memuru.
 • Gümrük muhafaza memuru(boy vb öze lşartları var)
 • Postane memurluğu.
 • Üniversitelerde memurluklar.
 • Her hangi bir özellik istemeyen tapu kadarstro memurlukları
 • Vergi daireleri.
 • Belediyeler.

Öğretmenler devlet memuru olabilir mi?

Öğretmen olacak kişiler de eğer KPSS’ye girip tercihte bulunabilerceklerdir. Ancak, bu kişilerin tercih ettikleri memur kadrolarına yerleşebilmeleri için mutlaka MEB’den muvafakat almaları gerekmektedir. Çalışılan kurumun muvafakat vermemesi halinde geçiş yapmak mümkün değildir.

Öğretmenler başka iş yapabilir mi?

MEMURLAR BAŞKA BİR İŞTE ÇALIŞABİLİR Mİ? Devlet Memurları Kanunu ve Yönetmeliklerine göre kamu personelleri, esnaflık ve tacirlik sayılabilecek mesleklerde çalışamazlar. Ticaret ve sanayi sektörlerinde görev alamazlar. Ticari temsilci veya mümessil olamazlar.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Nasıl Ücretli Öğretmen Olunur?

Öğretmenler ek gelir elde edebilir mi?

Devlet memurları, bütçelerine destek sağlaması için zaman zaman ek işlerde çalışmak ya da ticaret yaparak gelir elde etmek istiyorlar. Ancak bu konu 657 sayılı kanun ile düzenlenmiş durumda ve memurların ek iş yapmalarına müsaade edilmiyor.

Atama bekleyen kaç hemşire var?

Bunun yaklaşık 218 bine yakını hemşireler. Sayı yeterli değil. Çünkü birçok gelişmiş ülkede 1000 kişiye düşen hemşire sayısı 8-10 arasında değişirken ülkemizde bu oran sadece 2. Hemşire açığı sıkça dile getirilse de atama bekleyen hemşire halen 100 bini buluyor.

2021 kaç öğretmen ataması yapılacak?

15 bin öğretmen ataması için ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihi 27 Eylül-8 Ekim’de yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı, sosyal medya hesabından 15 bin öğretmen ataması için sürecin başladığını duyurdu.

1 yılda kaç öğretmen emekli oluyor?

Milli Eğitim Bakanlığından 2019 yılı verilerine göre 13 bin 182 öğretmen emekli oldu.

KPSS B grubu nereleri tercih edebilir?

KPSS B Grubu kadrolar, mühendislikten teknikerliğe, memurluktan hemşireliğe, mimarlıktan avukatlığa kadar atama yapılacak tüm kadrolardır. Tüm lisans mezunları ya da mezun olabilecek durumda olan tüm adaylar KPSS B Lisans sınavına girebilir. KPSS – B kadrolarına alımlar çift yıllarda yapılır.

Böte hangi memurluklar?

BÖTE Bölümü mezunları, MEB bünyesindeki devlet ve özel statülü okullarda öğretmen, danışman, eğitim programı danışmanı, öğretim teknoloğu veya üniversitelerde akademisyen olarak çalışabilmektedirler (Altun & Ateş, 2008; Şahin, 2010).

Edebiyat Bölümü Mezunları Kpss’de nereleri tercih edebilir?

YÖK Başkanı Saraç, ” Edebiyat fakültesinden mezun öğrencilerin yüzde 10’u KPSS ile MEB’e atanıyor, yüzde 4’ü ise okutman veya akademisyen oluyor.

Kimler düz memur olabilir?

Düz memurluk için lise, önlisans veya lisans mezunu olunabilir. Her mezuniyet durumu için KPSS sınavından alınan farklı puan türleri ile merkezi atamalarda düz memurluk atamaları gerçekleştirilmektedir.

You might be interested:  Soru: Okulun Ilk Günü Öğretmen Ne Yapmalı?

Düz memur ne kadar maaş alır?

KÜMÜLATİF ARTIŞ YÜZDE 38 Yapılan zamla birlikte sendika üyesi bekar idari hizmetler sınıfında 4.060 TL alan bir memurun maaşı gelecek yılın ilk yarısında 4.580 TL, ikinci yarısında da 4.900 TL’ye çıkacak. Bir sonraki yıl ise ilk yarıda 5.292 TL, ikinci altı ayda da 5.610 TL olacak.

Nasıl Devlet Memuru Olunur?

Eğer lisans mezunu iseniz yapmanı gereken tek lisans kamu personeli seçme sınavına girmektir. Bu sayede daha yüksek dereceli memurlar olunabilir. Örneğin hukuk veya maliye bölümü bittiyse kaymakam olabilirsiniz. Veya bitirdiğiniz bölüm öğretmenlik bölümü ise yine atanarak öğretmen olabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *