Hızlı Cevap: Öğretmen Eş Durumu Tayinleri Ne Zaman?

Öğretmenlerin eş durumu tayini ne zaman 2021?

2021 Mart Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusu kapsamında atama işlemi gerçekleşen sözleşmeli öğretmenlerin sözleşmeli olarak görev yapan öğretmen eşleri de, 30 Eylül 2021 itibarıyla resmi eğitim kurumlarında en az 1 yıl sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmaları kaydıyla eşlerinin atandığı ile atanmak

Eş durumu tayini öğretmen ne zaman?

Eş durumu atama tercihleri için tarih belli oldu. İl içi ve iller arasında aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri veya engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değişiklikleri yapacak öğretmenler tercihleri 19 Ağustos’tan itibaren alınacak.

Öğretmenlerin mazeret tayinleri ne zaman?

Açıklanan takvime göre il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları 8 ila 14 Temmuz, iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvuruları 29 Temmuz ila 2 Ağustos; mazeret tayin başvuruları ise 9 ila 13 Ağustos tarihleri arasında başvuru alınacak.

2021 eş durumu sonuçları ne zaman açıklanacak?

Mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları 24 Ağustos’ta ilan edildi. Sonuçlar, ‘personel.meb.gov.tr’ adresinden öğrenilebiliyor. Tebligat ve ilişik kesme işlemleri: 25 Ağustos 2021 tarihinden itibaren yapılabilecek.

You might be interested:  Soru: Öğretmen Bir Yılda Ne Kadar Rapor Alabilir?

Eş durumu tayini nasıl yapılır?

Eşin kamu personeli olmadığı ve bulunduğu yerde 360 gün SGK primi ödemiş olarak çalışıyor durumda olması hâlinde, eşin çalıştığı yere atama yapılır. Vali, belediye başkanı, milletvekili, noter veya muhtar gibi görevlerde bulunan eşlerin çalıştığı yere atama yapılır.

Eş durumu tayini 2021 nasıl yapılır?

EŞ DURUMU TAYİN BAŞVURUSU NEREDEN VE NASIL YAPILIR? Eş durumu tayin başvuru ile birlikte tüm mazerete bağlı yer değiştirme başvuruları ‘mebbis.meb.gov.tr’ veya ‘personel.meb.gov.tr’ internet adreslerinden gerçekleştirecek.

2021 de öğretmen ataması yapılacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi duyurdu. 15 bin yeni öğretmen ataması yapılacak. Öğretmen ataması 2021 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından öğretmenlere atama müjdesi verdi. Çocuklarımızın daha kaliteli eğitim almasını sağlamak için 15 bin yeni öğretmen ataması daha yapacağız.

Öğretmen atamaları hangi aylarda yapılır?

MEB’in açıkladığı takvime göre 15 bin öğretmen ataması için ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri 27 Eylül-8 Ekim’de alınacak, atama sonuçları 31 Ocak 2022’de açıklanacak.

Öğretmen eş durumu tayini başvurusu nasıl yapılır?

Başvurular, http://mebbis.meb.gov.tr veya http://personel.meb.gov.tr adreslerindeki MEBBİS Mazeret Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Başvuru Formu doldurularak yapılacak ve belgeler eğitim kurumu müdürlüğüne teslim edilecektir. Başvuru formu eğitim kurumu müdürlüğünce onaylanacak ve bir örneği öğretmene verilecektir.

2021 kaç öğretmen ataması yapılacak?

15 bin öğretmen ataması için ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihi 27 Eylül-8 Ekim’de yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı, sosyal medya hesabından 15 bin öğretmen ataması için sürecin başladığını duyurdu.

2021 yaz dönemi mazeret tayini ne zaman?

Açıklanan takvime göre öğretmenler 9-13 Ağustos tarihleri arasında başvurularını yaptılar ve 19-23 Ağustos tarihleri arasında ise tercihlerini yapıyorlar. Mazerete bağlı yer değişikliği sonuçları 24 Ağustos 2021 ‘de açıklanacak.

You might be interested:  FAQ: Öğretmen Uyarı Cezası Alırsa Ne Olur?

Öğretmen mazeret tayini nasıl yapılır?

İl içi ve iller arasında aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri veya engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değişiklikleri yapacak öğretmenler başvurularını ‘mebbis.meb.gov.tr’ veya ‘personel.meb.gov.tr’ internet adreslerinden gerçekleştirecek.

Eş durumu tayini 2021 sonuçları açıklandı mı?

Özür grubu eş durumu atama sonuçları 24 Ağustos 2021 tarihinde yani bugün açıklanacağı belirtilmişti. MEB’den yapılan açıklamada, ‘ 2021 Yaz Tatili Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri ve Engellilik Durumu ile Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları Açıklandı.

Il içi özür grubu kontenjanları ne zaman açıklanacak?

MEB’in yayımladığı takvime göre, 2021 öğretmen özür grubu atama sonuçları 24 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacak.

2021 Özür Grubu Atama Sonuçları ne zaman belli olacak?

MEB, özür grubu atama sonuçlarını dün erişime açtı. Öğretmenler, bugün itibariyle bağlı oldukları okullardan ilişiğini kesmeye başlayacak. ÖZÜR GRUBU SONUÇLARI AÇIKLANDI! Mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları 24 Ağustos 2021 ‘de ilan edildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *