Öğretmen Il Dışı Tayinleri Ne Zaman Açıklanacak?

Il dışı tayin sonuçları ne zaman açıklanacak?

İL DIŞI ATAMA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Milli Eğitim Bakanlığı resmî eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu öğretmenlerin, 2021 Yılı Öğretmenlerin İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme işlemi için sonuçlar 4 Ağustos tarihide açıklanacak.

Öğretmen il dışı tayinleri 2021 ne zaman?

Farklı bir ilde görev yapmak isteyen öğretmenler için il dışı atama başvurusu 30 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri arasında alınacak. İl dışı atama ve tayinler ihtiyaç listesi içerisinde yer alan bilgilere göre yapılacak.

Il dışı tayin sonuçları 2021 nereden öğrenilir?

2021 yılı il dışı isteğe bağlı yer değiştirme sonuçlarına MEBBİS üzerinden erişilebilecek. Sonuçlara MEBBİS il dışı öğretmen atama ekranından bakmak için TIKLAYINIZ. Öğretmen il dışı atama tayin sonuçları MEBBİS ekranından görüntülendi.

Meb memur il dışı tayin 2021 ne zaman?

3- 30 Eylül 2021 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az üç yıl süreyle kesintisiz olarak görev yapanlar, iller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir.

2021 kaç öğretmen ataması yapılacak?

15 bin öğretmen ataması için ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihi 27 Eylül-8 Ekim’de yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı, sosyal medya hesabından 15 bin öğretmen ataması için sürecin başladığını duyurdu.

You might be interested:  Sık sorulan: 4 1 Öğretmen Maaşı Ne Kadar?

Il dışı sonuçlarına nereden bakılır?

Öğretmen il dışı atama tayin sonuçları MEBBİS ekranından görüntülenecek. Milli Eğitim Bakanlığı’nın “https://personel.meb.gov.tr/” internet adresinden atama tayinleri duyurusu yapıldı. Sonuçları aşağıdaki ekrandan sorgulayabilirsiniz.

Il dışı başvuru ekranı açıldı mı?

2020 İl dışı tayin takvimi ve başvuru ekranıİl dışı tayin başvuru ekranı açıldı. Öğretmenler 6-10 Ağustos 2020 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirebilecekler. Öğretmenlerin beklediği il dışı atama kontenjanları açıklandı. MEBBİS üzerinden başvurular gerçekleştiriliyor.

Il dışı tayinler kaç yılda bir yapılır?

İl içi yer değiştirme için başvurular 8 ila 14 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Sonuçlar 16 Temmuz’da açıklanacak. İl dışı tayinler için ise başvurular 29 Temmuz ila 2 Ağustos tarihleri arasında alınacak. Başvuru için bulunulan eğitim kurumunda en az 3 yıl çalışmış olma şartı aranıyor.

Öğretmen tayinleri ne zaman 2021?

8-14 Temmuz 2021 tarihleri arasında başvuruları alınan, 2021 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme sonuçları MEBBİS üzerinden açıklanacak. İl içi tayinler, hizmet puanı üstünlüğüne göre öğretmenlerin tercihleri dikkate alınarak gerçekleşecek.

2021 Öğretmen Atama Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Takvime göre, ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihlerinin alınması 27 Eylül-8 Ekim tarihleri arasında yapılacak. 2021 atama sonuçları ne zaman açıklanacak? Atama sonuçları ise 31 Ocak 2022’de açıklanacak.

Okula yeni atanan öğretmenleri nereden görebiliriz?

Okula atanan öğretmenlerin bilgisine ulaşmak isteyenler https://mebbis.meb.gov.tr/ sitesine giriş yaparak üye girişlerinin ardından sonuçları öğrenebiliyor.

Il dışı atamalar ne zaman bitiyor?

7. Yurt dışında görevlendirilenler ile aylıksız izinli olan öğretmenlerden yurt dışı görev süresi veya aylıksız izinlerinin 30 Eylül 2021 tarihine kadar sona ereceğini belgelendirenler, diğer şartları da taşımaları kaydıyla yer değiştirme başvurusunda bulunabileceklerdir.

Il dışı atama iptal edilir mi?

İller arası görev yeri değiştirilen öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri iptal edilmeyecektir. Ancak bunlardan yer değiştirmeleri gerçekleştirildikten sonra Yönetmelikte belirtilen mazeretlerden biri oluşanların atamaları, görev yerlerinden ayrılmamış olmaları kaydıyla iptal edilebilecektir.

You might be interested:  Sık sorulan: Öğretmen Sendika Kesintisi Ne Kadar?

Ilişik kesmenin süresi var mı?

Hemen ayrılış yapacak olan öğretmenlerin kararnamesi okula geldiği gün ilişik kesebilir. Kararname tebliğinden itibaren 15 gün mehil müddetinizi kullanabilirsiniz. İl içi ilişik kesmek 15 gün içerisinde yapılabilir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan takvime göre sonuçlar 24 Ağustos tarihinde erişime açıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *