Öğretmen Olmak Için Hangi Kpss?

KPSS Öğretmenlik için hangi oturumlara girilmeli?

2019- KPSS, sadece A Grubu Kadrolar ve Öğretmen Kadroları için yapılacaktır. Sınav, lisans düzeyindedir. Öğretmen kadroları için bu sınava başvuran adayların, sınavın Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumlarına ve alanlarına bağlı olarak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) katılmaları zorunludur.

Öğretmen olmak için kaç sınava girilir?

Sonuç olarak; ÖABT ve YDS’ si olmayan branşlar 2 sınava girmekte ( GKGY+Eğitim Bilimleri) ve P10 puanı ile Öğretmenlik atama yapmaktadır. ÖABT Yada YDS si olan branşlar 3 sınava girmektedir ( GKGY+Eğitim Bilimleri+ ÖABT yada YDS) ve P121 puanı ile Öğretmenlik ataması yapmaktadır.

KPSS Öğretmenlik için hangi derslerden sorumluyuz?

Eğitim Bilimleri soruları, KPSS A Grubu öğretmen adaylarının KPSS lisans düzeyinde girmek zorunda olduğu sınav sorularını kapsamaktadır. Eğitim Bilimleri; Gelişim Psikolojisi, Öğrenme Psikolojisi, Ölçme ve Değerlendirme, Program Geliştirme, Öğretim Yöntem ve Teknikleri ile Rehberlik derslerinden oluşmaktadır.

Öğretmen adayları Kpss’de hangi oturumlara girecek 2021?

2021 – KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) sınavı 01.08. 2021 tarihined yapılacak. Başvurular ise 28.05. 2021 -14.06. 2021 arasında alınacak. 2021 – KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi) 1. gün sınav 07.08. 2021 tarihinde yapılacak.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Istanbul Kart Öğretmen Indirimi Ne Kadar?

KPSS Öğretmenlik için nasıl çalışmak gerekir?

Öğretmen Adayları KPSS ‘ye Nasıl Hazırlanmalıdır?

 1. KPSS sınavına çalışan öğretmen adayı öncelikle eksiklerini belirlemelidir.
 2. Programlı çalışmak oldukça önemlidir.
 3. Gününüzün tamamını KPSS derslerine ayırmamalı, alan ve eğitim bilimleri gibi sınavları da programına yerleştirmelisiniz.

KPSS Öğretmenlik hangi grupta?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, 2021- Kamu Personel Seçme Sınavı ( KPSS ) A Grubu ve Öğretmenlik (genel yetenek-genel kültür ve eğitim bilimleri) Sınavı 101 sınav merkezinde bugün gerçekleştirilecek.

2021 Öğretmenlik için hangi sınavlara girilir?

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri), KPSS Alan bilgisi, KPSS ÖABT geç başvuru tarihleri 22-23 Haziran 2021 tarihlerinde alınacak.

Almanca öğretmen olarak atanmak için hangi sınavlara girmek gerekiyor?

MEB tarafından, ÖSYM’ce ÖABT kapsamında sınav yapılmayan yabancı dillerde ( Almanca, Arapça, Çince, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Rusça) öğretmen atamalarında, ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuçlarından oluşturulan KPSS120 puan türü kullanılacaktır.

Ingilizce öğretmenler hangi kpss’ye giriyor?

Yani diğer yabancı dil öğretmenliklerine girecek olan adaylar da 2021 KPSS Lisans ve 2021 KPSS Eğitim Bilimleri oturumlarına katılmalıdırlar.

Öabt nedir hangi dersler var?

2018-Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ( ÖABT ): Sınav Yapılan Alanlar

 • Türkçe,
 • İlköğretim Matematik,
 • Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji,
 • Sosyal Bilgiler,
 • Türk Dili ve Edebiyatı,
 • Tarih,
 • Coğrafya,
 • Matematik (Lise),

Sınıf öğretmenliğinde hangi dersler var?

Dönem 1

 • Eğitime Giriş (EGIT101)
 • Eğitim Sosyolojisi (EGIT211)
 • Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi – I (TARH101)
 • İngilizce İletişim – I (ENGL151)
 • Türk Dili – I (TREG113)
 • Bilişim Teknolojileri (ITEC112)
 • İlkokulda Temel Matematik (SOEG101)
 • Türkiye Coğrafyası ve Jeopolitiği (COGR103)

Öabt kaç oturum?

2021-KPSS ÖABT sınavı iki oturum şeklinde gerçekleşecek ve sabah oturumu için saat 10.00’dan, öğleden sonra oturumu için ise 14.30’dan sonra adaylar sınav binasına alınmayacak. İşte, 2021 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi ( ÖABT ) sınavı hakkında merak edilenler…

You might be interested:  Sık sorulan: Nasıl Bir Öğretmen Olunmalı?

Öabt ye kimler başvuru yapabilir?

KPSS-Öğretmenlik, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan eğitim kurumlarında kadrolu olarak öğretmenlik yapmak isteyen tüm adayların girmesi gereken sınavdır. Eğitim Fakülteleri ve Fen Edebiyat Fakültelerinden mezun olan adaylar bu sınava girebilir.

Öabt 2021 nedir?

ÖABT açılımıyla “Açılımı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi”, öğretmen adaylarının girmek zorunda olduğu alan bilgisini nitelemektedir. Öğretmen kadrolarına atanmak isteyenlerin Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumlarının yanı sıra Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine ( ÖABT ) katılması zorunludur.

KPSS 2021 Öabt kimler girebilir?

Lisans düzeyinde Kamu Personeli Seçme Sınavına ( KPSS ) üniversitelerin 4(dört) yıllık bölümlerinden mezun olan tüm adaylar katılabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *