Okuyucular soruyor: Atanamayan Öğretmen Başka Ne Iş Yapabilir?

Öğretmenim ne iş yapabilirim?

Öğretmenlerin Yapabileceği Bol Kazançlı 9 Ek İş Fikri

 1. Özel Ders Vermek.
 2. Makale Yazarlığı
 3. 3. Online Özel Ders Verin.
 4. Direksiyon Dersi Verin.
 5. Sanal Asistanlık Yapın.
 6. 6. E- Kitap Yazın.
 7. 7. Kendin Yap.
 8. 8. Blog Yazabilirsiniz.

Atanamayan öğretmen sayısı kaç?

Atama bekleyen öğretmenler öğretmen atamaları için MEB’in duyuruya çıkmasını bekliyor. Atanamayan öğretmenlerin sayısı 55 ülkenin toplam nüfusunu geride bıraktı! Resmi rakamlara göre Türkiye’de 150 bin öğretmen açığı bulunurken, 460 bin ise atanamayan öğretmen var.

Eğitim fakültesi mezunları hangi memurluklara başvurabilir 2020?

İşte eğitim fakültesi mezunlarının öğretmenlik dışında başvurabileceği memurluklar …

 • Gümrük muayene memuru.
 • Gümrük muhafaza memuru(boy vb öze lşartları var)
 • Postane memurluğu.
 • Üniversitelerde memurluklar.
 • Her hangi bir özellik istemeyen tapu kadarstro memurlukları
 • Vergi daireleri.
 • Belediyeler.

Öğretmenler devlet memuru olabilir mi?

Öğretmen olacak kişiler de eğer KPSS’ye girip tercihte bulunabilerceklerdir. Ancak, bu kişilerin tercih ettikleri memur kadrolarına yerleşebilmeleri için mutlaka MEB’den muvafakat almaları gerekmektedir. Çalışılan kurumun muvafakat vermemesi halinde geçiş yapmak mümkün değildir.

Öğretmenler başka iş yapabilir mi?

MEMURLAR BAŞKA BİR İŞTE ÇALIŞABİLİR Mİ? Devlet Memurları Kanunu ve Yönetmeliklerine göre kamu personelleri, esnaflık ve tacirlik sayılabilecek mesleklerde çalışamazlar. Ticaret ve sanayi sektörlerinde görev alamazlar. Ticari temsilci veya mümessil olamazlar.

You might be interested:  Soru: Thy Öğretmen Indirimi Nasıl Yapılır?

Öğretmenler ek gelir elde edebilir mi?

Devlet memurları, bütçelerine destek sağlaması için zaman zaman ek işlerde çalışmak ya da ticaret yaparak gelir elde etmek istiyorlar. Ancak bu konu 657 sayılı kanun ile düzenlenmiş durumda ve memurların ek iş yapmalarına müsaade edilmiyor.

Atama bekleyen kaç hemşire var?

Bunun yaklaşık 218 bine yakını hemşireler. Sayı yeterli değil. Çünkü birçok gelişmiş ülkede 1000 kişiye düşen hemşire sayısı 8-10 arasında değişirken ülkemizde bu oran sadece 2. Hemşire açığı sıkça dile getirilse de atama bekleyen hemşire halen 100 bini buluyor.

2021 kaç öğretmen ataması yapılacak?

15 bin öğretmen ataması için ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihi 27 Eylül-8 Ekim’de yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı, sosyal medya hesabından 15 bin öğretmen ataması için sürecin başladığını duyurdu.

1 yılda kaç öğretmen emekli oluyor?

Milli Eğitim Bakanlığından 2019 yılı verilerine göre 13 bin 182 öğretmen emekli oldu.

KPSS memurluğa kimler başvurabilir?

Orta öğretim, ön lisans ve lisans programlarından diploma ile mezun olan kişiler, KPSS ‘ye başvurabilme şansına sahip olmaktadır. A ve B grubu olmak üzere iki farklı kadroya tanımlanan KPSS sınavı adayları, eğitim şartlarını taşıdığı takdirde başvuru yapabilmektedir.

Eğitim fakültesi mezunları hangi sınavlara girebilir?

KPSS Öğretmenlik Sınavı Hakkında. KPSS-Öğretmenlik, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan eğitim kurumlarında kadrolu olarak öğretmenlik yapmak isteyen tüm adayların girmesi gereken sınavdır. Eğitim Fakülteleri ve Fen Edebiyat Fakültelerinden mezun olan adaylar bu sınava girebilir.

Lisans mezunu hangi memur olabilir?

Ön lisans mezunları için KPSS sınavının sonucuna göre bu kişiler, KPSS P93 puanı ile düz memur kadrolarına başvurabilmektedirler. Lisans mezunları için ise KPSS sınavının sonucuna göre bu kişiler, KPSS P3 puan türü ile merkezi yerleştirmeden düz memurluk kadrolarına başvurabilmektedirler.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Öğretmen Ne Zaman Emekli Olur?

Kimler düz memur olabilir?

Düz memurluk için lise, önlisans veya lisans mezunu olunabilir. Her mezuniyet durumu için KPSS sınavından alınan farklı puan türleri ile merkezi atamalarda düz memurluk atamaları gerçekleştirilmektedir.

Düz memur ne kadar maaş alır?

KÜMÜLATİF ARTIŞ YÜZDE 38 Yapılan zamla birlikte sendika üyesi bekar idari hizmetler sınıfında 4.060 TL alan bir memurun maaşı gelecek yılın ilk yarısında 4.580 TL, ikinci yarısında da 4.900 TL’ye çıkacak. Bir sonraki yıl ise ilk yarıda 5.292 TL, ikinci altı ayda da 5.610 TL olacak.

Nasıl Devlet Memuru Olunur?

Eğer lisans mezunu iseniz yapmanı gereken tek lisans kamu personeli seçme sınavına girmektir. Bu sayede daha yüksek dereceli memurlar olunabilir. Örneğin hukuk veya maliye bölümü bittiyse kaymakam olabilirsiniz. Veya bitirdiğiniz bölüm öğretmenlik bölümü ise yine atanarak öğretmen olabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *