Okuyucular soruyor: Öğretmen Nasıl Müfettiş Olur?

Öğretmen müfettiş olabilir mi?

Yeni düzenlemeye göre, sadece “hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri” mezunları Bakanlık Maarif Müfettişi olabilecektir. Dolaysıyla Bakanlık, 8 yıl ve daha fazla hizmeti olan öğretmenler arasından, yarışma sınavıyla Bakanlık Maarif Müfettiş Yardımcısı alabilecektir.

Milli Eğitim müfettişi ne iş yapar?

Maarif müfettişleri, illerde il müdürlüklerine bağlı olarak inceleme, araştırma, rehberlik hizmetleri ile il müdürünün vereceği diğer görevleri yapacak.

Müfettiş Yardımcılığı sınavı ne zaman yapılacak?

Sürecin ilk aşaması olan Müfettiş Yardımcısı Alım Sınavı 5 Eylül 2021 Pazar günü internet üzerinden online gerçekleştirilecektir. Son başvuru tarihi 29 Ağustos 2021 Pazar günüdür. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Sınav tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak.

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı kimdir?

Uzunköprü Yönetici Akademileri Kapsamında MEB Teftiş Kurulu Başkanı Atif ALA Tarafından “DİSİPLİN HUKUKU” Başlıklı e-konferans Gerçekleştirildi.

MEB müfettişlik sınavına kimler girebilir?

Sınava fakülte veya en az dört yıllık yüksek okul mezunu olan ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda branşında en az on yıl öğretmenlik veya branşında beş yıl öğretmenlik yaptıktan sonra Bakanlık teşkilatında veya okul ve kurumlarında asıl olarak en az üç yıl yöneticilik yapmış bakanlık mensupları katılabilecek.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: 24 Yıllık Öğretmen Ne Kadar Emekli Ikramiyesi Alır?

Milli Eğitim müfettişleri ne kadar maaş alıyor?

2020 yılı itibariyle ortalama müfettiş yardımcısı maaşı 6.500 lira ile 7.500 lira arasındadır. 2020 yılında müfettiş maaşları ise ortalama olarak 7.300 lira ile 10.500 lira arasında değişir.

Maarif müfettişi nerede çalışır?

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Ankara’da kuruludur ve Milli Eğitim Maarif Müfettişleri temelde Ankara’da görev yapmaktadırlar. Ancak gerek görülmesi haline Bakanlık başka illerde çalışma merkezleri kurabilmektedir.

Müfettiş Yardımcısı olmak için kpss’den kaç puan almak gerekir?

SINAV SÜRECİ Yazılı sınava katılmak isteyen adaylar ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSSP40, KPSSP54 ve KPSSP57 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmalıdır.

VMY sınavı ne zaman 2021?

Daha önce 19-20 Aralık 2020 tarihlerinde yapılacağı duyurulan ancak koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelenen Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavının yazılı bölümü, 5-6 Haziran 2021 tarihlerinde Ankara’da yapılacaktır.

Bankada Müfettiş olmak için ne yapmak gerekir?

Banka müfettişi olmak için üniversitelerin, dört yıllık eğitim veren Bankacılık, Matematik, Maliye, İşletme, İktisat ve ilgili bölümlerinden lisans derecesi ile mezun olma şartı bulunmaktadır. Özel bankalarda çalışabilmek için başvurulan kurum tarafından düzenlenen yazılı sınav ve sözlü mülakata girmek gerekmektedir.

Müfettişlik için yabancı dil gerekli mi?

Yapılan düzenleme gereğince, 9 Temmuz 2018 öncesinde mesleğe yardımcı olarak başlayan kariyer meslek mensupları; müfettiş, denetmen, denetçi, aktüer, kontrolör kadrosuna atanırken yabancı dil şartı aranmayacak.

MEB Teftiş Kurulu nerede?

(2) Kurulun görev merkezi Ankara’dır. Bu merkez aynı zamanda müfettişlerin de görev ve çalışma merkezidir.

Milli Eğitimi kim denetler?

Eğitim müfettişleri başkanlıkları, her ilde doğrudan il milli eğitim müdürüne bağlı olarak, rehberlik ve iş başında yetiştirme, denetim, değerlendirme, inceleme, soruşturma, araştırma hizmetlerini yürütmek amacıyla görev yapmaktadır.

You might be interested:  FAQ: Öğretmen Ek Iş Olarak Ne Yapabilir?

MEB Teftiş Kurulu nereye bağlı?

MADDE 4 – (1) Teftiş Kurulu, Başkan ve daire başkanları ile görev ve çalışma merkezlerinde görevli müfettiş ve müfettiş yardımcılarından oluşur. (2) Başkanlık, Bakana bağlıdır. (3) Başkanlığın görevleri kapsamındaki iş ve işlemler, Başkan tarafından yapılan görev dağılımı ve emirleri çerçevesinde yürütülür.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *