Okuyucular soruyor: Öğretmen Tayin Işlemleri Nasıl Olur?

Il dışı atama iptal edilir mi?

İller arası görev yeri değiştirilen öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri iptal edilmeyecektir. Ancak bunlardan yer değiştirmeleri gerçekleştirildikten sonra Yönetmelikte belirtilen mazeretlerden biri oluşanların atamaları, görev yerlerinden ayrılmamış olmaları kaydıyla iptal edilebilecektir.

Öğretmen yer değiştirme Nasıl Yapılır?

İl içi ve iller arasında aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri veya engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değişiklikleri yapacak öğretmenler başvurularını ‘mebbis.meb.gov.tr’ veya ‘personel.meb.gov.tr’ internet adreslerinden gerçekleştirecek.

Öğretmen il dışı tayin işlemleri nasıl yapılır?

Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri 4 Ağustos’ta sonuçlandırılacak. İL DIŞI ATAMA BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? Başvurular, “mebbis.meb.gov.tr” veya “personel.meb.gov.tr” adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formu doldurulmak suretiyle yapılacaktır.

Tayini çıkan bir öğretmen zamanında ilişiği kesmezse ne olur?

Eğer öğretmen ilişik keserse dönüş yok. Iptal düşünen öğretmenlerin istekleri gerçekleşirse kendilerini bekleyen bir başka tehlike okullarında norm açığı yoksa bu okulda kalmayacak başka bir okula kararnameleri çıkarılacak.

You might be interested:  Sık sorulan: Öğretmen Alımı Hangi Puan Türü?

2021 il dışı atama iptali nasıl olur?

Başvuru süresi içinde öğretmenler, görevli oldukları eğitim kurumuna ya da kadrolarının bulunduğu il /ilçe millî eğitim müdürlüğüne dilekçe vermek suretiyle yer değiştirme başvurusunu elektronik ortamda iptal ettirebileceklerdir.

2021 il dışı tayin iptal edilebilir mi?

Öğretmenlerimizin il dışı atamalarının iptal edilip edilmeyeceğini MEB kurmaylarına sorduk. Sonuç olarak; İl dışı ataması yapılan ve bu atamayı iptal ettirmek isteyen öğretmenlerimizin, atama sonucunda oluşacak mazeretlerine göre iptal hakkı tanınacak. Mazereti olmayan öğretmenlere iptal hakkı verilmeyecek.

Il dışı yer değiştirme nasıl yapılıyor?

İl dışı atama başvuruları, “mebbis.meb.gov.tr” veya “personel.meb.gov.tr” adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formu doldurulmak suretiyle yapılacak.

Tayin iptal olur mu?

Atama işlemi gerçekleşmeyen eşin aile birliği mazeretine bağlı olarak diğer eşin bulunduğu il’e atama işlemi gerçekleşmemesi durumunda ve atama işlemi gerçekleşen öğretmenin de istemesi halinde iller arası isteğe bağlı yer değişikliğine bağlı olarak gerçekleşen atama işlemi iptal edilebilecektir.

Tayin için sağlık kurulu raporu nasıl alınır?

Sağlık mazereti gereği yer değiştirme talebi için alınacak raporun eğitim araştırma hastanesi veya üniversite hastanesinden alınması gerekmektedir. Aksi takdirde rapor kabul görmeyecektir. Raporda rahatsızlık hakkında teşhis, tedavi, gidişat, yol haritası, bulgular, laboratuvar sonuçları vb bilgiler yer almalıdır.

Il dışı başvurular ne zaman açılacak?

Farklı bir ilde görev yapmak isteyen öğretmenler için il dışı atama başvurusu 30 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri arasında alınacak. İl dışı atama ve tayinler ihtiyaç listesi içerisinde yer alan bilgilere göre yapılacak. MEB tarafından gerçekleştirilen 2021 il dışı tayin başvuruları bugü itibariyle başlıyor.

MEB memur il dışı tayin 2021 ne zaman?

3- 30 Eylül 2021 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az üç yıl süreyle kesintisiz olarak görev yapanlar, iller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir.

You might be interested:  Soru: Öğretmen Emekli Olursa Ne Kadar Ikramiye Alır?

Il dışı 2021 ne zaman açıklanacak?

İL DIŞI ATAMA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Milli Eğitim Bakanlığı resmî eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu öğretmenlerin, 2021 Yılı Öğretmenlerin İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme işlemi için sonuçlar 4 Ağustos tarihide açıklanacak.

Kararnameler ne zaman gelir?

Bakanlıkça, 1 Eylül 2020 tarihinde ataması gerçekleştirilen sözleşmeli öğretmenler ile millî sporcu kapsamında 16 Temmuz 2020 tarihinde ataması gerçekleştirilen sözleşmeli öğretmenlerin atama kararnameleri 18/09/2020 tarihinde il millî eğitimi müdürlüklerine gönderilecektir.

Tayini çıkan Öğretmenin özlük dosyası nasıl gönderilir?

son Değişikliğe Göre Birinci Uygulama: Tayini Çıkan Öğretmenin Özlük Dosyası Bir Tutanakla Kendisine Verilir Bu Dosyayı Öğretmen Kendisi Taşır Yeni Okuluna Yine Tutanakla Elden Verir. İkinci Uygulama Öğretmene Özlük Dosyası Elden Teslim Edilmemişse Öğretmen Özlük Dosyası 15 Gün İçerisinde Posta Yoluyla Gönderilir.

Il dışı kararname geldikten kaç gün sonra ilişik kesilir 2021?

Eğer farklı ilçeye tayinimiz çıktı ise kararnameniz gelir ve okulumuzdan ilişiğimiz kestiririz sonra 15 gün içinde yeni okula başlamalıyız. Aynı ilçe içinde tayinimiz çıktı ise kararname geldikten sonra 15 gün içinde eski okulumuza gidip ilişik keseceğiz ama aynı gün içinde yeni okula gidip görevi başlatacağız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *