Okuyucular soruyor: Ücretli Öğretmen Maaşları Ne Zaman Yatar 2019?

Ücretli öğretmen rapor alınca maaşı kesilir mi?

9) Ücretli öğretmenin MEBBİS’te kayıtları yoktur ve öğretmen kimlik kartları da yoktur. Dolayısıyla öğretmenlerin yararlandığı haklardan faydalanma şansları da bulunmamaktadır. 10) Sevk ve rapor aldıklarında ek dersleri direkt olarak kesilmektedir. Onlar için ek ders demek normal maaş demektir.

Ücretli öğretmen 40 saat derse girebilir mi?

2) Resmi görevi bulunmayanlara haftada 40 saate, kadar okul öncesi, mesleki ve teknik orta öğretim, özel eğitim ve yaygın eğitim kurumlarında ek ders görevi verilebilir.” hükümlerine göre ücretli öğretmenler haftalık 40 saat ek ders alabilmektedir.

Ücretli öğretmen evde eğitim verebilir mi?

Evde eğitim hizmetleri için öğretmen yetersiz olması halinde bu kapsama girecektir. O yerleşim yerindeki öğretmenler ve sınıf öğretmenleri haftada 8 saate kadar ek ders görevi verilerek evde eğitim hizmetlerinde görevlendirilebilir. Aynı şekilde ücretli öğretmenler de bu kapsamda görevlendirilecektir.

Öğretmen rapor kaç günden sonra maaştan kesilir?

Sözleşmeli personelin hastalık raporu alması halinde 2 günden fazla almış olduğu raporlarda iş göremezlik ücreti düşer. Eğer sözleşmeli personel 5 gün rapor aldıysa 5 gününü tamamı da maaşından kesinti olur. Sözleşmeli personel 3 günlük iş görmezlik parası almaya hak kazanır. Diğer 2 günde ise kendisine ödeme yapılmaz.

You might be interested:  Soru: Doğum Yapan Öğretmen Ne Kadar Doğum Parası Alır?

Ücretli öğretmen Mebbise girebilir mi?

MEBBİS üzerinde girişi yapılan ücretli öğretmenler doğrudan e-Okul sisteminde görünecek ve Ders Öğretmenleri ekranında derse atanabilecektir. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ” MEBBİS > Ücretli Öğretmen Görevlendirme” modülü üzerinde yetkilendirilmişlerdir.

Ücretli öğretmen haftada 30 saatten fazla derse girebilir mi?

Ücretli öğretmenlik yapanlar ilgili mevzuat gereğinde haftada en fazla 30 saat ek ders görevi yapabilir. Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar ile öğretmenlerin ek ders saatlerine ilişkin düzenleme yapılmıştır.

Ücretli öğretmen aylik kaç saat derse girebilir?

Haftada 25 ve ayda 100 saat ders veren ücretli öğretmen maaşı 1.947,35 TL. Haftada 30 ve ayda 120 saat ders veren ücretli öğretmen maaşı 2.283,16 TL. Ayrıca evli ve eşi çalışmayan ücretli öğretmenler 53,67 TL eş yardımı yapılır. Çocuklu öğretmenlere ise çocuk başı 37,31 TL ek ödeme yapılır.

Ücretli öğretmen max kaç saat derse girebilir?

Ücretli öğretmenlere bir haftada en fazla 30 saate kadar ek ders görevi verilebilir.

Özel eğitim öğretmenleri kaç saat evde eğitim verebilir?

Bu çerçevede, rehberlik ve araştırma merkezinde 15 saat aylık ve 15 saat ek ders ücreti karşılığı ders görevini yerine getiren özel eğitim öğretmenleri evde eğitim hizmetleri kapsamında görevlendirilebilir.

Uzaktan Eğitim’de ücretli öğretmen alınacak mı?

Uzaktan eğitimde, dijital canlı derslerle süren eğitim -öğretim sürecinde ücretli öğretmen görevlendirmesi olacak mı sorusu merak edilen sorulardan. Bu kapsamda her eğitim yılında ilçe milli eğitim müdürlükleri ücretli öğretmen başvurularını kabul eder ve okullara ihtiyaçlara göre görevlendirmelerini yaparlar.

30 saat derse giren öğretmen evde eğitim verebilir mi?

Zaten üzerinde sınıf görevi bulunan sınıf öğretmenleri haftada 30 saat ders okuttuğundan ve ek ders ücreti ödemelerine ilişkin karar uyarınca haftada 30 saatten fazla ders okutamayacağından evde eğitim hizmetleri kapsamında görev almalarına da imkan bulunmamaktadır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Öğretmen Hangi Bölümü Okur?

Rapor kaç günü geçerse maaştan kesilir?

Bu konuda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununu Madde 158 de Hastalıkları sebebiyle resmi yataklı tedavi kurumlarında yatarak tedavi gördükleri tedavi süreleri, hariç olmak üzere bir takvim yılı içinde kullanılan hastalık izin süreleri toplamının 7 günü aşması halinde, aşan sürelere isabet eden zam ve tazminatlar % 25

2 günlük rapor parası maaştan kesilir mi?

Ancak 2 günlük rapor alan bir çalışana rapor parası ödenmiyor. Bunun yanında, çalışanın iş kazası veya meslek hastalığı nedeniyle iş göremez durumda olması halinde, yani bu nedenle raporlu olması durumunda, raporlu olduğu bütün günler için rapor parası ödeniyor.

Heyet raporu alan memurun maaşı kesilir mi?

Elinde heyet raporu bulunan memur kişi maaşını almak konusunda bir problemle karşılaşmayacaktır. Kişi heyet raporu almışsa maaşını almaya devam eder ve aldığı maaşta da rapor maaş kesintisi gibi herhangi bir kesintinin yapılması söz konusu değildir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *