Sık sorulan: Bilgi Evlerinde Nasıl Öğretmen Olunur?

Bilgi evinin diğer adı nedir?

Üsküdar’da ilk hizmete giren bilgi evi yüzyıllara yayılan bir geçmişe sahiptir. Tarih boyunca İslam Dünyası’nda Beyt’ül Hikme adıyla anıla gelen bilgi evleri, günümüzde bu tarihi mirasının yeniden inşasıyla gençliğimize ilim ve irfan ışığı yaymaktadır.

Bilgi Evi ne demek?

Bilgievleri, 1. sınıftan 8. sınıfa kadar olan öğrencilerin okul dışı zamanlarında ve velilerinin tüm zamanlarda faydalanabileceği, hizmet edilen tüm bireylere eşit mesafede, temiz, ahlaklı bir eğitim ortamı oluşturmayı hedefleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı sosyal bir eğitim projesidir.

Bilgi evine kayıt olmak için ne gerekli?

Bilgi Evine üye olabilmek için; Bilgi Evlerimize başvurarak üyelik formu doldurulması gerekmektedir. (15 yaşından küçüklerin velileri ile gelmeleri, 18 yaşından küçüklerin formları mutlaka velilerine imzalatmış olmaları gerekmektedir.)

Bilgi Evi hangi bilimsel kurum?

Bilginin Zirve Yaptığı Bir Kurum: Beyt’ül Hikmet – Bilgelik Evi.

Islamda bilgi evi nedir?

Bilgelik Evi (Arapça: بيت الحكمة, Bayt al-Hikmah, anlamı: Hikmetler evi ), aynı zamanda Büyük Bağdat Kütüphanesi olarak da bilinen, ya büyük bir Abbasi devlet akademisini ve Bağdat’taki entelektüel merkezini ya da İslam ‘ın Altın Çağı sırasında Abbasi halifelerine ait büyük bir özel kitaplığı belirtir.

Başakşehir bilgi evi ne zaman açılacak?

Online randevu alabilecekleri masa ve sandalye rezervasyonu yapabilecekleri sistem ile farklı bir çalışma mekanı sunmaktadır. 2021 yılında hizmete açılan merkezimiz kıymetli öğrencilerini bekliyor.

You might be interested:  FAQ: Ücretli Öğretmen Nasıl Istifa Eder?

Bilgi Evi nereye denir?

Bilgievleri, okula destek olacak nitelikte eğitimlerin verildiği; öğrencilerin gelişimsel, sosyal ve kültürel anlamda yeterliliklerini artırmak için kurulan eğitim merkezleridir. Bu merkezlerde Türkçe, Matematik, İngilizce, Fen Bilgisi, Rehberlik, Bilgisayar ve Kütüphane hizmetleri sağlanmaktadır.

Bilgi Evi ücretsiz mi?

Başakşehir’de oturan 8-14 yaş arası çocuklarımızın yararlanabileceği Şahintepe Bilgievi ‘ne velisiyle gelen ve iki adet vesikalık fotoğrafla kayıt formunu dolduran tüm öğrencilerimiz, sunulan tüm hizmetlerden ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

Bilgi Evi ne zaman açılacak?

Zeytinburnu Bilgi Evleri; Çalışma Saatleri: 09:00 – 12:00 / 13:00 – 18:00 NOT: 12.00 – 13.00 Öğle arası olduğundan kapalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *