Sık sorulan: Istanbul Norm Fazlası Öğretmen Atamaları Ne Zaman?

Norm fazlası öğretmen ilçe dışına atanır mı?

İl içinde alanlarında ihtiyaç bulunmayanların atamaları, bulundukları ilde çalışılması gereken süre şartı aranmaksızın tercihleri doğrultusunda yer değiştirme döneminde il dışına yapılabilir; bunlardan zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunanlar, alanlarında ihtiyaç bulunan zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet

Norm fazlası öğretmenler ne zaman ilişik keser?

Atama sisteme girişi ve kararnamelerin düzenlenme tarihi 29 Temmuz olarak belirlendi. Milli Eğtiim Bakanlığı’nın takvimine göre, 2020 il içi atama sonuçlarını öğrenen öğretmenler, ilişik kesme işlemlerini 4 Ağustos 2020 tarihi itibarıyla yapabilecekler.

Norm fazlası öğretmen resen atanır mı?

6- Norm fazlası öğretmenler; tercihlerine göre öncelikle kadrosunun bulunduğu yerleşim yeri ya da ilçe içindeki eğitim kurumlarına atanacaklardır. 10- Norm kadro fazlası olup tercihte bulunmayan öğretmenler, il içerisinde alanlarında atanabilecekleri norm kadro bulunması halinde resen atanacaktır.

Norm fazlası olup olmadığımı nasıl öğrenebilirim?

Öğretmenler; http://kontenjan.meb.gov.tr/ linkine girerek karşılarına gelen ekranda MEBBİS kullanıcı adı ve Şifrelerini girdiklerinde sisteme girmiş olacaklar. Sisteme girildikten sonra Kurum Bilgileri tıklanırsa norm bilgileri görülebiliyor.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Candan Erçetin Hangi Okulda Öğretmen?

Norm kadro fazlası öğretmen tercih yapmak zorunda mı?

Fakat hem 06.05.2010 Tarihli ve 27573 Sayılı Resmi Gazete’de Yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde hem de Öğretmenlerin Temmuz Ayı İl İçi Yer Değiştirme Duyurusunda norm kadro fazlası öğretmenlerin il içi yer değiştirme işlemlerinde tercihte bulunma zorunlulukları

Norm fazlası öğretmen atamaları yılda kaç kez yapılır?

Norm fazlası öğretmen atamaları takvimde belirtilmeli ve yılda en az iki kez yapılmalı, 2020-2021 eğitim öğretim yılında 9. Sınıf öğrencileri yurt genelinde %35-%40 civarında artacağından dolayı orta öğretim kurumlarında norm kadro artışı olacaktır.

Ilişik kesmenin süresi var mı?

Hemen ayrılış yapacak olan öğretmenlerin kararnamesi okula geldiği gün ilişik kesebilir. Kararname tebliğinden itibaren 15 gün mehil müddetinizi kullanabilirsiniz. İl içi ilişik kesmek 15 gün içerisinde yapılabilir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan takvime göre sonuçlar 24 Ağustos tarihinde erişime açıldı.

Norm fazlasi olursam ne olur?

Bir ilçede tercihte bulunan norm kadro fazlası var ise aynı branştan bu ilçeye başka bir ilçeden atama yapılamaz. Bu değerlendirmeden sonra arta kalanlar olursa ilçeler arasında tercihte bulunan öğretmenlerin tercih ve hizmet puanı üstünlüğüne göre yer değiştirmeleri yapılacaktır.

Kararname geldikten kaç gün sonra ilişik kesilir 2021?

Eğer farklı ilçeye tayinimiz çıktı ise kararnameniz gelir ve okulumuzdan ilişiğimiz kestiririz sonra 15 gün içinde yeni okula başlamalıyız. Aynı ilçe içinde tayinimiz çıktı ise kararname geldikten sonra 15 gün içinde eski okulumuza gidip ilişik keseceğiz ama aynı gün içinde yeni okula gidip görevi başlatacağız.

Norm fazlası atama tercihleri nasıl yapılır?

İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine başvuru onayı için kullanıcı kodları ve şifreleri gönderilecektir. PERSONEL TERCİH İŞLEMLERİ 1. Modüle giriş yapınız ve sol menüden Tercih İşlemleri’ne tıklatınız. 2. Tercih listesinden kurum seçerek Bu Tercihi Kaydet butonuna tıklatınız ve tercihlerinizi sıralayınız.

You might be interested:  Sık sorulan: Öğretmen Olmak Için Hangi Fakülteyi Bitirmeliyiz?

Okulda norm fazlası kim olur?

Bir okulda 1 öğretmen norm fazlası olduysa hizmet puanı en düşük olan öğretmen norm fazlasıdır. Eğer 2 öğretmen norm fazlası durumundaysa hizmet puanı en düşük iki öğretmen norm fazlası olur.

Resen Atama Olacak mı?

MEB, öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri için önemli bir karar aldı. Bakanlığın 9 Mart 2021 tarihli kararına göre, 2021 yılı yer değiştirme döneminde, zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı olarak resen atama işlemlerinin yapılmayacak.

Okul normları ne zaman belirlenir 2020?

Norm kadro güncellemelerinde eğitim kurumları ile il/ilçe millî eğitim müdürlüklerinin veri girişi ve kontrol işlemlerinin bitimini müteakip 06/11/ 2020 -16/11/ 2020 tarihleri arasında Bakanlığımızca eğitim kurumlarının veri girişlerinin kontrolleri ve norm kadroların belirlenme işlemleri yapılacaktır.

Norm fazlası öğretmen maaş alır mı?

Norm kadro fazlası öğretmenlerimizi ilgilendiren mevzuat şunlardır. Ve 4359 sayılı kanun gereğince milli eğitim bakanlığına verilen öğretmen serbest kadrolarına atanmışlardır. Maaş karşılığı bir görev yapmaları gerekmemektedir.

Norm fazlası olmak için kaç saat?

6 dahil 6 ila 30 saat ders varsa 1 öğretmen normu verilir. 31 saat dahil 31 ila 42 saat ders yükü varsa 2 öğretmen verilir. 42 saatten daha fazla ders varsa her 21 saat ders yükü için daha o branş için norm verilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *