Sık sorulan: Öğretmen Kpss 2017 Ne Zaman?

2017 KPSS Alan sınavı ne zaman?

KPSS Lisans (Alan Bilgisi) birinci gün 28 Temmuz, KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ikinci gün 29 Temmuz, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 5 Ağustos’ta düzenlenecek. Bu sınavlar için başvurular 10-21 Mayıs tarihlerinde alınacak.

2017 öabt kaç soru?

ÖABT sınavında adaylara 50 soru yöneltilmektedir.

2017 KPSS hangi ay?

KPSS için tarihler ÖSYM sınav takvimi ile açıklandı. KPSS lisans oturumları 1 Ağustos ile 7-8 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek.

Arapça öğretmenliği hangi puan türü KPSS?

MEB tarafından, ÖSYM’ce ÖABT kapsamında sınav yapılmayan yabancı dillerde (Almanca, Arapça, Çince, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Rusça) öğretmen atamalarında, ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuçlarından oluşturulan KPSS120 puan türü kullanılacaktır.

2021 KPSS ne zaman?

Kamu Personel Seçme Sınavı ( KPSS ) Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 1 Ağustos’ta yapıldı. KPSS Alan Bilgisi 1. gün oturumları 7 Ağustos’ta, 2. gün oturumları 8 Ağustos’ta yapılacak. 2021 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 15 Ağustos’ta düzenlenecek.

2019 kpss tarihi ne zaman?

– 2019 – KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavının Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu ile Eğitim Bilimleri oturumu, 14 Temmuz 2019 tarihinde, – Alan Bilgisi oturumları, 20-21 Temmuz 2019 tarihlerinde, – ÖABT, 28 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak.

Alan 75 soru kac dakika?

ÖABT sınavı İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji Öğretmenliği, Matematik Öğretmenliği (Lise), Fizik Öğretmenliği, Kimya Öğretmenliği adaylarına 75 soru yöneltilecek ve sınav 150 dakika sürecek.

You might be interested:  Soru: Rehber Öğretmen Hangi Komisyonlarda Görev Alır?

KPSS alan yüzde kaç etkiliyor 2019?

ÖABT öğretmen olmak isteyenler için hesaplanan KPSS121 puanının oluşmasında 0.50 oranında etkili. Eğitim Bilimleri Testi’nin ağırlığı 0.20, Genel Yetenek Testi ile Genel Kültür Testi’nin ağırlıkları ise 0.15 tir.

Arapça öğretmenliği hangi bölümden alıyor?

Arapça Öğretmenliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır? Arapça Öğretmenliği, üniversitelerde Eğitim Fakültesi kapsamında eğitimi verilmekte olan 4 yıllık bir lisans bölümüdür.

Öğretmenlik Alan için hangi KPSS puanı geçerli?

KPSS ÖĞRETMENLİK PUAN TÜRÜ NEDİR? Öğretmen olarak atanmak isteyen KPSS adaylarının ÖABT sınavına katılmayan branşları P10 puan türünde, ÖABT sınavına katılan branşları P121 puan türünde branşlarına yönelik olarak istenen puanı aldıktan sonra öğretmen atamalarına başvurması gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *