Sık sorulan: Öğretmen Nöbet Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Öğretmen nöbet ücreti kaç ek ders?

Bilindiği üzere, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul ve kurumlarda görev yapan öğretmenlere haftada birden fazla nöbet görevi verilmekte; ancak, sadece bir nöbet görevi için üç saat ek ders ücreti ödenmektedir.

Yurtta nöbet kaç ek ders?

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 13’üncü maddesinin birinci fıkrasında; “Yatılı ve pansiyonlu okullarda öğrencilerin yeme, yatma, dinlenme, eğitim-öğretim ve benzeri hizmetlerinin yürütülmesinde belletici olarak görevlendirilen öğretmenlere her belleticilik

Nöbet kaç ek ders 2020?

Madde 9 – Eğitim faaliyetlerinde ek ders görevi verilen personelin nöbet tutmaları halinde her nöbet günü için 3 saat ek ders ücreti ödenir. Bu ödeme haftada 6 saati geçemez. Nöbet izninden yararlananlara bu ödeme yapılmaz.

Sözleşmeli öğretmen kaç saat ek ders alır?

9- 20 saat derse giren öğretmen için 1 saat ek ders, 20 – 30 saat ders için 2 saat, 30 ve üzeri için 3 saat ayrıca ek ders eklenir. Toplamda 13+ 2+ 2 =17 saatlik ek ders ücreti maaşa ek olarak ödenmektedir. Sınıfı yok ise 13+ 2= 15 saatlik ek ders ücreti alır.

You might be interested:  FAQ: Eski Türkçede Öğretmen Ne Demek?

Bir nöbet kaç ek ders?

Madde 9 – Eğitim faaliyetlerinde ek ders görevi verilen personelin nöbet tutmaları halinde her nöbet günü için 3 saat ek ders ücreti ödenir. Bu ödeme haftada 6 saati geçemez. Nöbet izninden yararlananlara bu ödeme yapılmaz.

Sınıf rehberliği kaç ek ders?

Yazının 5. Maddesinde yazılı bulunan “ Sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf şube rehber öğretmenlerinin, anılan Kararın 6’ncı maddesinin beşinci fıkrasına göre haftada 2 saat ek ders ücretinden yararlandırılmaları, gerekmektedir” ifadesi uyarınca 8 ve 12’ler dahil tüm sınıf şube rehber öğretmenleri ayrıca bu

Pansiyonda nöbet kaç ek ders?

Yönetmelikte yer alan hüküm şu şekildedir: “(1) Yatılı ve pansiyonlu okullarda öğrencilerin yeme, yatma, dinlenme, eğitim – öğretim ve benzeri hizmetlerinin yürütülmesinde belletici olarak görevlendirilen öğretmenlere her belleticilik görevi için 4 saat ek ders ücreti ödenir.

Belletici öğretmen kaç saat ek ders alır 2020?

Buna göre, belletici öğretmenlere, aylık 48 saat yerine 56 saatlik ek ücret ödenecek. Yatılı ve pansiyonlu okullarda belletici olarak görevlendirilen öğretmenlere verilen ek ders ücreti 48 saatten 56 saate çıkarıldı.

Pansiyonda en fazla kaç saat nöbet tutulur?

MADDE 7- Nöbetçi belletici öğretmenlerin tamamı 24 saat süre ile nöbet tutarlar. Nöbetler sabah 08.00’da başlar ertesi gün saat 08.00’da sona erer. Pansiyonda 2 belletmen görevlendirilir. Hafta içi nöbetler öğrencilerin dersten çıkmasıyla başlar, ertesi gün derslerin başlamasıyla son bulur.

Ek ders kaç TL 2021?

Bu değerlendirmenin ardından, 2021 -2022 sözleşmeli öğretmen ek ders ücreti 18,21 TL olarak belirlendi. Devlet okullarında çalışan ücretli ve kadrolu öğretmenlerin ek ders ücreti ise 21,46 TL oldu. 2021 yılı destekleme ve yetiştirme kursu ek ders ücreti Temmuz ayında memurlara yapılan zamla birlikte belli oldu.

You might be interested:  FAQ: Sözleşmeli Öğretmen Maaşı Ne Kadar?

Uzaktan eğitimde nöbet ücreti var mı?

Soru 22: Öğretmenlere nöbet ücreti ödenecek midir? Cevap: Nöbet ücretinin ödenebilmesi için fiilen yapılması gerekir ki uzaktan eğitim sürecinde fiilen nöbet tutulamayacağı için ekders ücreti ödenmeyecektir.

Kuran Kursu Öğreticisi ek ders ücreti ne kadar 2021?

Buna göre 2021 yılının Ocak-Haziran döneminde brüt ek ders ücreti 23,21 ₺, net ek ders ücreti ise 19,55 ₺’dir.

Full ek ders kaç saat?

Branş öğretmeni haftada kaç saat derse girerse girsin en fazla 20 saat toplam ek ders alabilir. Ek dersi 20 saatten fazla olsa bile 20 saat ek ders alır. Örneğin haftada 34 saat derse giren bir öğretmenin haftalık alması gereken ek ders sayısı 22 saat olmalı ancak bu öğretmene 20 saat ek ders yazılır.

Sınıf öğretmeni ek ders hesaplama nasıl yapılır?

Sınıf Öğretmeni Ek Dersi Nasıl Hesaplanır?

  1. Kadrolu sınıf öğretmenleri için: aylık 72 saat x 19,55 =1.407 TL.
  2. Sözleşmeli sınıf öğretmenleri için aylık 72 saat x 16,79 = 1.208 TL.

Öğrenci derse gelmezse ücret ödenir mi?

Yani uzaktan eğitimde ya da okulda öğrenci derse gelmezse ve ders işlenmezse öğretmenlere ek ders ücreti ödenmeyeceği belirtildi. Ayrıca fiilen yapılmadan ya da gerekli koşullar oluşmadan ödendiği anlaşılan ek ders ücretlerinin öğretmenlerden yasal faiziyle birlikte geri alınacağını belirtti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *