Soru: 2019-2020 Norm Fazlası Öğretmen Atamaları Ne Zaman?

2019 2020 norm Fazlası Öğretmen Atamaları Ne Zaman?

Bu işlemlere göre öğretmenlerin branşlarındaki ders yükü ve norm kadro öğretmen sayısı öğretmenlere tebliğ edilecek ve 2019-2020 eğitim öğretim yılına esas olmak üzere 7 Ekim 2019 – 31 Ekim 2019 tarihleri arasında eğitim kurumlarının norm kadroları güncellenecektir.

Norm güncelleme ne zaman 2020 2021?

NORM GÜNCELLEME TARİHLERİ 2020 – 2021 2020 – 2021 Eğitim Öğretim Yılına esas olmak üzere eğitim kurumlarının norm kadrolarının güncellenmesi için 21.10. 2020 – 04.11. 2020 tarihleri arasında veri giriş işlemleri yapılacak.

Norm fazlası öğretmen özür grubuna başvurabilir mi?

Norm fazlası olmak özür durumu olur mu? Norm fazlası olmak ne il içi isteğe bağlı tayin de ne de il dışı isteğe bağlı tayin de bir ayrıcalık getirmiyor ki aynı zaman da norm fazlası olmak özür durumu da sayılmaz.Siz başvurunuzu herkes gibi yapıp sadece norm fazlası olduğunuzu beyan etmekle mükellefsiniz.

2020 ilk defa Yönetici Atama Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sonuçlar 25-28 Ağustos 2020 tarihleri arasında açıklanacak.

You might be interested:  Soru: Ilksan Öğretmen Emekli Ikramiyesi Ne Kadar?

Norm fazlası öğretmen atamaları yılda kaç kez yapılır?

Norm fazlası öğretmen atamaları takvimde belirtilmeli ve yılda en az iki kez yapılmalı, 2020-2021 eğitim öğretim yılında 9. Sınıf öğrencileri yurt genelinde %35-%40 civarında artacağından dolayı orta öğretim kurumlarında norm kadro artışı olacaktır.

Norm kadro fazlası öğretmenlerin ataması nasıl yapılır?

Norm kadro fazlası olarak belirlenen öğretmenler; öncelikle görevli oldukları yerleşim yerindeki ya da ilçedeki eğitim kurumları olmak üzere il içinde alanlarında norm kadro açığı bulunan eğitim kurumlarına tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre atanır.

Norm kadro kaç saat derse verilir?

Belirlenen norm kadroların eğitim kurumları itibarıyla dağıtımı, toplama dahil edilen her bir eğitim kurumuna o alandaki ders yükü en fazla olandan başlanarak her 21 saate bir genel bilgi ve meslek dersleri öğretmeni norm kadrosu verilecek şekilde yapılır.

Okul normu nereden öğrenilir?

Öğretmenler; http://kontenjan.meb.gov.tr/ linkine girerek karşılarına gelen ekranda MEBBİS kullanıcı adı ve Şifrelerini girdiklerinde sisteme girmiş olacaklar. Sisteme girildikten sonra Kurum Bilgileri tıklanırsa norm bilgileri görülebiliyor.

Norm fazlasi olursam ne olur?

Bir ilçede tercihte bulunan norm kadro fazlası var ise aynı branştan bu ilçeye başka bir ilçeden atama yapılamaz. Bu değerlendirmeden sonra arta kalanlar olursa ilçeler arasında tercihte bulunan öğretmenlerin tercih ve hizmet puanı üstünlüğüne göre yer değiştirmeleri yapılacaktır.

Norm fazlası öğretmen ilçe dışına atanır mı?

İl içinde alanlarında ihtiyaç bulunmayanların atamaları, bulundukları ilde çalışılması gereken süre şartı aranmaksızın tercihleri doğrultusunda yer değiştirme döneminde il dışına yapılabilir; bunlardan zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunanlar, alanlarında ihtiyaç bulunan zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet

Norm fazlası öğretmenler il içi tayin istemek zorunda mı?

Fakat hem 06.05.2010 Tarihli ve 27573 Sayılı Resmi Gazete’de Yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde hem de Öğretmenlerin Temmuz Ayı İl İçi Yer Değiştirme Duyurusunda norm kadro fazlası öğretmenlerin il içi yer değiştirme işlemlerinde tercihte bulunma zorunlulukları

You might be interested:  Soru: 2017 Öğretmen Atama Başvuruları Ne Zaman?

Ilk defa yönetici atama takvimi değişti mi?

​​​​​​​2021 Yılı MEB’e bağlı okullara ilk defa yönetici görevlendirme takvimi yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı yönetici atama takviminde güncelleme gerçekleştirdi ve bunu duyurdu. Söz konusu müdür, müdür yardımcısı görevlendirme süreci 21 Haziran’dan başladıktan sonra 1 Ekim 2021 tarihine kadar devam edecek.

Yöneticilik tercihleri ne zaman?

Tercihler 17-21 Ağustos 2020 tarihleri arasında alınacak. Başvurular 17-24 Ağustos 2020 tarihleri arasında onaylanacak. hükümleri çerçevesinde eğitim kurumu yöneticiliklerine görevlendirmeler valiliklerce yapılacak.

Müdür Yardımcısı Nasıl Olunur?

Okul Müdür Başyardımcısı ve Okul Müdür Yardımcısı Olma Şartları 2021

  1. a) Yükseköğretim mezunu olmak.
  2. b) Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak görev yapıyor olmak.
  3. c) Eğitim Yönetimi Sertifikasına sahip olmak.
  4. ç) Yöneticiliğe ilk defa görevlendirilecekler bakımından bu Yönetmelikte belirtilen sınavlarda başarılı olmak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *