Soru: Öğretmen Adayları Kpss’de Hangi Oturumlara Girecek?

Öğretmenler Kpss’de hangi oturumlara girecek 2020?

Bu adaylarımızın 06 Eylül 2020 tarihinde yapılacak olan 2020 KPSS (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) Cumartesi Sabah+Cumartesi Öğlen oturumlarına katılmaları yeterlidir.

Ingilizce öğretmen adayları Kpss’de hangi oturumlara girecek?

Eğitim bilimleri oturumuna katılmalıdır. Ayrıca aşağıda yer alan branştaki öğretmen adayları ise öabt sınavına da girmelidir.

Öabt ye kimler başvuru yapabilir?

KPSS-Öğretmenlik, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan eğitim kurumlarında kadrolu olarak öğretmenlik yapmak isteyen tüm adayların girmesi gereken sınavdır. Eğitim Fakülteleri ve Fen Edebiyat Fakültelerinden mezun olan adaylar bu sınava girebilir.

Hangi KPSS sınavına girmeliyim?

Alan sınavına girmek isteyen arkadaşlar genel kültür genel yetenek + Cumartesi sabah + Cumartesi Öğleden sonra sınavlarına girmeleri yeterli. Ancak kendilerine nokta bir hedef belirlemişler ise örneğin sgk denetmen yardımcılığı gibi yada kaymakamlık gibi, pazar sabah oturumunada girmeleri gerekiyor.

KPSS Öğretmenlik için hangi oturumlara girilmeli 2021?

KPSS: Kamu Personel Seçme Sınavı 2021 – KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavının Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu ile Eğitim Bilimleri oturumu 01 Ağustos 2021 tarihinde, Alan Bilgisi oturumları 07- 08 Ağustos 2021 tarihlerinde, Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 15 Ağustos 2021 tarihinde uygulanacaktır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Öğretmen 1/4 Ne Demek?

Eğitim Bilimleri sınavına kimler girecek?

Eğitim Fakülteleri ve Fen Edebiyat Fakültelerinden mezun olan ve mezun olabilecek durumda olan adaylar bu sınava girebilir. Adayların, KPSS’den almış oldukları puan ile öğretmen kadroları için Millî Eğitim Bakanlığına başvurdukları tarihte mezun durumda olmaları şarttır.

Almanca öğretmen olarak atanmak için hangi sınavlara girmek gerekiyor?

MEB tarafından, ÖSYM’ce ÖABT kapsamında sınav yapılmayan yabancı dillerde ( Almanca, Arapça, Çince, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Rusça) öğretmen atamalarında, ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuçlarından oluşturulan KPSS120 puan türü kullanılacaktır.

KPSS öğretmen sınavı kaç oturum?

Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT), 15 Ağustos 2021 tarihinde iki oturum şeklinde gerçekleşecek. Sabah düzenlenecek oturum saat 10:15’te, öğleden sonraki oturum ise 14:45’te başlayacak.

Öabt sınavında hangi dersler var?

2018-Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ( ÖABT ): Sınav Yapılan Alanlar

  • Türkçe,
  • İlköğretim Matematik,
  • Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji,
  • Sosyal Bilgiler,
  • Türk Dili ve Edebiyatı,
  • Tarih,
  • Coğrafya,
  • Matematik (Lise),

KPSS alan sınavı hangi branşlarda olacak?

Lisans düzeyinde yapılan KPSS ‘lerde alan testleri (İşletme, Muhasebe, Hukuk, Kamu Yönetimi, İktisat, Maliye, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İstatistik) Cumartesi ve Pazar günlerinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki veya üç test olarak uygulanacaktır.

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi kimler girebilir?

KPSS Alan Bilgisi her yıl yapılarak ilgili kadrolara atama yapılır. Bu sınava lisans mezunları ve mezun olabilecek durumda olanlar (son sınıf öğrencileri) girebilir.

Öabt sınavına önlisans mezunları girebilir mı?

Üniversite 3. ve 4. sınıf öğrencileri lisans mezunu olarak sınava girebildikleri gibi isterlerse lise mezunu olarak da girebilirler. Ama aynı yıl hem Lisans hem de Önlisans olarak ya da hem Lisans hem de lise olarak giremez.

You might be interested:  Soru: Yeni Atanan Öğretmen Ne Yapmalı?

Sosyoloji mezunları hangi KPSS?

A Grubu kadrolarından farklı olarak tüm lisans bölümleri B Grubu kadroları oluşturur. Mühendis, mimar, veteriner, psikolog, sosyolog, hemşire, ebe vb. tüm lisans kadrolarıdır.

Ilahiyat mezunları KPSS’de hangi sınavlara girecek 2020?

Önlisans ilahiyat mezunları Ön KPSS + Lise DHBT’ye girmeleri gerekiyor. Adayların bu iki sınava da girmeleri gerekiyor.

KPSS Alan bilgisi sınavına girmezsem ne olur?

Adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS ‘ye başvuru yapıp herhangi bir sebepten sınava katılamazlarsa herhangi bir yaptırım ile karşılaşmazlar. Sonraki sınavlara başvuru ve katılma haklarını yitirmezler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *