Soru: Proje Okullara Öğretmen Atama Nasıl Yapılır?

Proje okulu nedir meb?

MEB tarafından belirlenen bazı okullar proje okulları olarak adlandırılır. Bu okullar, bölgesel veya uluslararası projelerde yer almaları için seçilmiştir. Genellikle başarı sıralaması yüksek olan okullar arasından tercih edilirler.

Proje okul başvuruları nereden yapılıyor?

Yukarıda yapılan açıklamalar gereğince proje okulu olmak isteyen okul /kurumların başvuruları aşağıda belirtilen takvim çerçevesince www.mebbis.gov.tr internet adresinden alınacak olup tüm okul /kurum müdürlüklerine gerekli duyulunun yapılması hususunda, Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.

Proje okul tayinleri ne zaman?

Özel Program ve Proje Uygulayan okullara başvuruda bulunanlar arasından, 01-31 Mayıs 2021 tarihleri arasında öğretmen atama ve yönetici görevlendirme tekliflerinin iş ve işlemlerin tamamlanması gerekmektedir.

Öğretmen atamaları hangi aylarda yapılır?

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için eğitim kurumu tercihleri, 29 Ağustos-2 Eylül’de alınacak. 2021 Mart Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Takvimi’nde değişikliğe gidildi. Buna göre, atama işlemleri için eğitim kurumu tercihleri 29 Ağustos-2 Eylül’de alınacak olup atama sonuçları ise 3 Eylül’de ilan edilecek.

Proje okulu neye göre belirlenir?

Okul, merkezi sınavlarda kendi türünde başarı ortalamasına göre il genelinde ilk beş dereceye sahip olduğu takdirde proje okul olarak seçilebilecek.

You might be interested:  Soru: Okul Öncesi Öğretmen Nasıl Olmalı?

Proje Okulları kaç yıl?

Proje okullarda öğretmenlerin 4’er yıllık iki dönem olmak üzere en fazla 8 yıl görev yapması şartı da “Bu süre, öğretmen temininde güçlük çekilen alanlarda projenin niteliğine göre ilgili Genel Müdürlüğün teklifi ve Bakan Onayı ile en fazla 2 yıl daha uzatılabilir” denilerek, 10 yıla çıkarılmış oldu.

Proje okullarına başvuru ne zaman sonuçlanır?

Başvurular içerisinden il millî eğitim müdürlüğü ve proje belirleme komisyonunca uygun bulunanlar, proje komisyonunun teklifi ve Bakanın onayı ile proje okulu olarak belirlenir. (2) Proje okulu başvuruları yarıyıl tatilinde yapılır. Başvuruların tamamlanması takip eden iki ay içerisinde sonuçlandırılır.

Proje okul başvurusu nasıl yapılır?

Şartları taşıyan ve proje okulu olmak isteyen okulların başvuruları elektronik ortamda alınır. Başvurular içerisinden il millî eğitim müdürlüğü ve proje okulu belirleme komisyonunca uygun bulunanlar, komisyonun teklifi ve Bakanın onayı ile proje okulu olarak belirlenir.

Ortaokullar proje okulu olabilir mi?

Madde şöyle: “Gerekli görülmesi hâlinde bünyesinde ortaokul bulunan proje okullarına öğrenci alımı, okul yönetimince yapılacak yazılı veya yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre belirlenebilir” diyor. Oysa bu okul bünyesinde ortaokul yok. Çünkü şu an ortaokullar yerleşim esasına göre öğrenci almakta.

Proje Okulları istediği öğretmeni alabilir mi?

Proje okulları yönetmeliğine göre sözleşmeli öğretmenler proje okulunda görev alamazlar. Sözleşmeli öğretmen proje okuluna görevlendirilemez. Çünkü proje okulları öğretmen atama yönetmeliğine göre; adaylık dahil en az 4 yıl öğretmen olarak görev yapmış olmak şartı aranır.

Proje Okullarına kimler başvurabilir?

a) Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak görev yapıyor olmak. b) Adaylık süresi dahil en az dört yıl öğretmenlik yapmış olmak. c) Zorunlu çalışma gerektiren yerler dışındaki eğitim kurumuna atanacaklar bakımından, zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamış ya da bu yükümlülükten muaf tutulmuş olmak.

You might be interested:  FAQ: Sözleşmeli Öğretmen Mülakat Ne Zaman?

Fen Lisesi öğretmeni nasıl olunur?

MADDE 29 – (1) Fen liseleri ve sosyal bilimler liselerine atanmak üzere başvuruda bulunan öğretmenler tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre valiliklerce atanır. (2) Adayların hizmet puanlarının eşitliği halinde, öğretmenlikteki hizmet süresi fazla olan adayın ataması yapılır.

2022 öğretmen atamaları ne zaman olur?

Öğretmen ataması tercihleri 21 Ocak 2022 -26 Ocak 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek. Adaylar tercih sonuçlarını 31 Ocak 2022 ‘de öğrenebilecek. Bu takvime göre yapılacak atama işleminde, 2020 ve 2021 KPSS puanları ile başvurular alınacak.

2021 yılında kaç öğretmen alınacak?

15 bin öğretmen ataması için ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihi 27 Eylül-8 Ekim’de yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı, sosyal medya hesabından 15 bin öğretmen ataması için sürecin başladığını duyurdu.

Hangi aylarda atama yapilir?

Kamu kurumları yerleştirme taleplerini ilk yerleştirme için 5 Nisan-28 Mayıs, ikinci yerleştirme için 4 Ekim-19 Kasım’da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Kamu e-Uygulama sistemi üzerinden bildirebilecek. Aday tercihleri de ÖSYM tarafından 1-8 Temmuz ve 22-29 Aralık tarihleri arasında alınacak.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *