Uzaktan Eğitimde Öğretmen Ne Yapacak?

Öğretmenler uzaktan eğitimde ne yapacak?

Cevap: Uzaktan eğitim sürecinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesi amacıyla okul yönetimleri tarafından zümre öğretmenleri ve rehberlik servisinde görevli öğretmenlerle birlikte yapılacak planlama doğrultusunda öğretmenler haftada en az 1 (bir) gün okula gelerek değerlendirme yapacak ve sınıf defterlerini

Idari izinli sayılan öğretmen uzaktan eğitim verecek mi?

MEB’e bağlı tüm resmi ve özel okullar, öğretmenlerin idari izinli sayıldığı 10-11 ve 12 Mayıs’ta uzaktan eğitime ara verecek. Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü tarafından 27 Nisan’da ilgili birimlere “COVID-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler” konulu yazı gönderildi.

Uzaktan eğitim sürecinde öğretmenler okula gidecek mi?

Öğretmenler çalışmalarını uzaktan sürdürebilecek ancak kamera veya bilgisayar sıkıntısı yaşayan öğretmenler okula gidebilecek. Zümre öğretmenlerin ise haftada bir gün okula gitmesi gerekecek. Okulların yıl sonuna kadar uzaktan eğitim modeline geçmesiyle birlikte öğrenciler EBA sisteminde derslerin başına geçecek.

Uzaktan eğitim ilk ne zaman başladı 2020?

Uzaktan eğitime başladığımız 23 Mart 2020 ‘den bugüne 49 milyon 768 bin ders saati hizmet veren canlı sınıf uygulamaları bu süreçte de aktif olarak hizmet sunacaktır.

You might be interested:  Soru: Haftada 30 Saat Derse Giren Öğretmen Ne Kadar Maaş Alır?

Uzaktan eğitimde ek ders nasıl olacak?

1- Uzaktan eğitim kapsamında okutulan dersler önce maaş karşılığı, sonra ek ders ücreti olarak ödenecek. 4- Haftada 2 saat sınıf/şube rehberlik ek dersi ödenecek. 5- Okul yöneticilerine tam gün tam yıl eğitim ve ikili öğretim kapsamında ilave ek ders ücreti ödenmeyecek.

Öğretmenlere ek ders ödenecek mi?

Öğretmen lerin ek ders ücretleri belli oldu. 6 Eylül itibarıyla açılacak okullarda sözleşmeli ve kadrolu öğretmenlere ek ders ücretleri veriliyor. MEB, 2021-2022 yılı için sözleşmeli ve kadrolu öğretmenlere ek ders ücreti ödüyor.

Öğretmenin idari izinli olması ne demek?

İdari izin, Bakanlar Kurulu kararıyla çalışma gününün tatil edilmesidir. İdari izin verildiğinde devlet memurları haricinde özel sektör çalışanları bu izinden faydalanamamaktadır. Bu tatil, kanuni tatil olmayıp adından da anlaşılacağı gibi tamamen idari bir tatildir.

Idari izinli iken ek ders kesilir mi?

İdari İzindeki Yönetici ve Öğretmenlere Ek Ders Ücreti Ödenir Mi? Milli Eğitim Bakanlığı resmi yazıda idari izinde olan öğretmen ve idareciye ek ders ödenmesinin mümkün olmadığını, ödenmiş ise geri istenmesi gerektiğini ifade etti.

Idari izinli öğretmen canli ders verir mi?

Bu haberimizde bu sorularınıza ve mayıs ayı ek dersleri nasıl yapılır sorularına cevap vereceğiz. İdari izinlerde de dahi olsa canlı ders yapılmadığı takdirde bakanlığın yazısına göre ek ders ücreti ödenmez. Yani ek ders ücretinin ödenebilmesi için dersin fiilen yapılmış olması gerekir.

Öğretmenler her gün okula gidecek mi?

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin haftada 1 gün okula gitme uygulamasını tan kapanma dönemi süresince (29 Nisan – 17 Mayıs 2021) geçici süreyle kaldırdığı, resmi olarak öğretmenlerin haftada 1 gün okula gitme uygulamasının 17 mayıs sonrasında geçerli olmaya devam ettiği anlaşılmaktadır.

You might be interested:  5 1 Öğretmen Maaşı Ne Kadar?

Zümre öğretmenler kurulu ne demek?

Zümre öğretmen ne demek? Zümre öğretmen aynı sınıfları okutan branş ve sınıf öğretmenlerde oluşur ve zümre öğretmenler kurulu toplantısı her eğitim öğretim yılı başında, ortasında ve sonunda gerçekleştirilir. İhtiyaç olması halinde ise daha fazla toplantı yapılabilir.

23 Nisan öğretmenler okula gidecek mi?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi tatil olarak geçiyor. 23 Nisan resmi tatil olduğundan dolayı canlı ders olmayacak ve okullar tatil olacak.

Uzaktan eğitim hangi tarihte başladı?

Yarıyıl tatili 25 Ocak 2021’de başlayacak Bakanlık tarafından yeni eğitim öğretim dönemi, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında TRT EBA, EBA ve canlı dersler aracılığıyla, ” uzaktan eğitim ” yöntemiyle 31 Ağustos’ta başlatılmıştı.

Uzaktan eğitimler ne zaman başladı?

Erdoğan’ın duyurduğu uzaktan eğitimin 15 Nisan 2021 Perşembe gününden itibaren uygulanmaya başlanacağı duyuruldu.

Ilk uzaktan eğitim ne zaman başladı?

1919 yılında ABD’ de eğitim ile ilgili ilk radyo istasyonu kurulana kadar mektupla eğitim hızlı bir şekilde farklı ülkelerde kullanım alanı bulmuştur. Türkiye de ilk uzaktan eğitim uygulaması 1956 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Banka ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsünde başlatılmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *