Yetiştirme Kursunda Öğretmen Ne Kadar Alır?

DYK yaz kursunda öğretmen kaç saat derse girebilir?

Ancak Genel Bilgi ve Meslek Dersleri öğretmenlerinin müfredat kapsamında okuttukları dersler, destekleme ve yetiştirme kursları, destek odası ve evde eğitim kapsamında aldıkları görev toplam 40 saati geçmeyecektir. Yaz döneminde açılan kurslarda ise haftalık toplam 30 saate kadar ders verilebilmektedir.

DYK kursları kaç TL?

2021 Temmuz ayında memur maaşlarına ve alınan ücretlere zam yapıldı. 2021 yılı Destekleme ve yetiştirme kursu ek ders ücreti 42,41 TL oldu. 2021 Ocak ayında yapılan yüzde 7,36’lık zam oranı sonrasında DYK ‘lar hafta içi ek ders ücreti 39,11 TL, hafta sonu verilen DYK ise 41,9 TL olmuştu.

Öğretmenlerin kurs ücreti ne kadar?

Devlet okullarında çalışan ücretli ve kadrolu öğretmenlerin ek ders ücreti ise 21,46 TL oldu. 2021 yılı destekleme ve yetiştirme kursu ek ders ücreti Temmuz ayında memurlara yapılan zamla birlikte belli oldu. Buna göre, DYK öğretmen ek ders ücreti, 42,41 TL oldu.

DYK kursunda bir dersten en fazla kaç saat?

Halk eğitimi merkezince yürütülen DYK ‘larda ise; 1.dönem, 2.dönem ve yaz döneminde hafta içi ve hafta sonu en fazla 5 farklı dersten toplam 8 saate kadar kurs verilebilir. Ancak, bir günde her bir kurs sınıfına 2 saatten fazla aynı ders konulamaz.

You might be interested:  Sık sorulan: Öğretmen Eş Anlamlısı Ne Demek?

Nöbet ücreti kaç ek ders?

Madde 9 – Eğitim faaliyetlerinde ek ders görevi verilen personelin nöbet tutmaları halinde her nöbet günü için 3 saat ek ders ücreti ödenir. Bu ödeme haftada 6 saati geçemez. Nöbet izninden yararlananlara bu ödeme yapılmaz.

DYK kursu kaç öğrenci ile açılır?

Bu durumda kurs yönetimi halk eğitimi merkezi müdürlüğünce, halk eğitimi merkezi müdürlüğünün bulunmadığı yerlerde il/ilçe millî eğitim müdürlüğünce sağlanır. Her bir kurs programına devam edecek öğrenci /kursiyer sayısının 10’dan az, bir kursun sınıf mevcudunun ise 20’den fazla olmaması esastır.

2021 DYK ücreti ne kadar?

2021 Temmuz ayında memur maaşlarına ve alınan ücretlere zam yapıldı. 2021 yılı Destekleme ve yetiştirme kursu ek ders ücreti 42,41 TL oldu. 2021 Ocak ayında yapılan yüzde 7,36’lık zam oranı sonrasında DYK ‘lar hafta içi ek ders ücreti 39,11 TL, hafta sonu verilen DYK ise 41,9 TL olmuştu.

DYK kursları kaç ek ders?

destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında maximum 15 saat ders alabilir. Maaş karşılığını doldurmayan öğretmenin DYK Kapsamında hafta içinde okuttukları ders saati öncelikli olarak aylık karşılığında değerlendirilmektedir. Maaş karşılığını doldurmayan öğretmenin hafta sonu kursu ise her türlü ek ders sayılmaktadır.

30 saat derse giren branş öğretmeni kaç saat ek ders alır?

Haftalık olarak hesaplanan tabloya göre; 30 saat derse giren bir branş öğretmeni 18 saat ek ders ücreti alır. 29 saat derse giren bir branş öğretmeni 16 saat ek ders ücreti alır. 28 saat derse giren bir branş öğretmeni 15 saat ek ders ücreti alır.

Ek Ders Nasıl Hesaplanır 2021?

Ek Ders Ücreti Nasıl Hesaplanır? Ek ders ücreti, ait olduğu ay için geçerli olan maaş katsayısı, gündüz dersleri için 140, gece ve haftasonu dersleri için 150 göstergesi ile çarpılarak hesaplanır.

You might be interested:  Ücretli Öğretmen Maaşı Ne Kadar?

Öğretmen kaç saat DYK açabilir?

Kararın 5 ve 6’ncı maddelerine göre genel bilgi ve meslek dersi öğretmenlerinin, aylık ve ek ders ücreti karşılığında haftada 30 saat, destekleme ve yetiştirme kurslarında ise aynı Kararın 8’inci maddesine göre haftada 10 saat daha olmak üzere haftada toplam 40 saat ders okutmaları mümkün bulunmaktadır.

DYK dersleri kaç dakika olacak?

Kurslarda bir ders saatinin süresi 40 dakikadır.

Pandemi döneminde DYK kursları kaç dakika?

Ders süreleri 40 dakikayı aşmayacak şekilde planlanacak Ders süreleri, sınıf boyutları ve öğrenci sayısı da dikkate alınarak 40 dakikayı aşmayacak şekilde planlanacak. Bu süreçte Destekleme ve Yetiştirme Kursları yani DYK ‘lar sadece 8 ve 12. sınıflarda verilecek.

DYK kursları kaç gün?

DYK Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Haftalık Eğitim Süresi Orta Okul 5,6 Ve 7. Sınıfı İle 9,10 Ve 11. Sınıf Öğrencileri En Fazla 3 Ders Ve Haftalık Toplamda 12 Saate Kadar Ders Alabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *