Öğretmenlerin tayinlerinde 31 Aralık esas alınacak

0 0

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı 2012-2013 EğitimÖğretim Yılı kapanışında önemli açıklamalarda bulundu. “Bazı çocuklarımızın karnelerindeki notlar kendilerinin veya velilerinin beklediği noktada olmayabilir” diyen Avcı, “Bu karneler çocuklarımızınmotive etmek için düzenlenen belgeler. Onun içinçocuklarımızı üzmeyelim. Öğretmenlerimizin develilerle ilişkilerinde bunu hatırlattıklarını biliyorum. Tüm öğretmenlerimize, mili eğitim çalışanlarımıza,öğrencilerimize ve velilerimize mutlu sağlıklı birtatil diliyorum” dedi.

Bakan Avcı, öğretmenlerin çalışma koşullarına ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu. Sözleşmelipersonelin sözleşmeli hizmet sürelerinin de zorunlu hizmet süresine sayılacağını açıklayan Avcı, yer değiştirme süresinin hesaplanmasında ise 31 Aralık’ı esas alacaklarını söyledi.

Daha önce alan değiştirmiş öğretmenlerin tekrar kendi alanlarına dönüşleri ile ilgili de açıklamalarda bulunan Nabi Avcı, “Yer değiştirmek için alan değiştiren öğretmenlerimizin, tekrar kendi alanlarına dönüş yapmaları zor görünüyor. Ancak yer değiştirmeden branş değiştiren sınıf öğretmenlerinde, yeni talep edenleri de mağdur etmeyecek bir çalışma yaparak geçiş imkanı tanıyacağız” diye konuştu.


Müsteşar twitter’den yazdı

Tekin, Twitter’den yaptığı açıklamada, “Değerli öğretmen arkadaslar biraz önce sn bakanımız açıkladı: tayin başvurularında 31 Aralık esas alınacak, Sözleşmeli olup kadroya gecen arkadaşların sozlesmelilikte gecen süreleri zorunlu hizmete sayılacak, Branş degisikligi yapıp, tekrar sınıf öğretmenliğine gecmek isteyenler için de bir kontenjan ayiracagiz” dedi.

 

Memurlar.Net
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x