ÖNSÖZ

ÖNSÖZ

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi9 sene önce
Hemen indir ()
703 kez indirildi

Puanlama

ÖNSÖZ

Toplumun temel dinamiklerinden olan eğitimin temel yapı taşlarından olan öğretmenlerin yetiştirilmesi konusu sürekli problem teşkil etmiştir. Özellikle gelişmekte olan ülkelerde eğitim sorunları gelişmiş ülkelere göre daha farklılık göstermekte ve daha yoğun yaşanmaktadır.

Eğitim alanında yaşanan sorunları toplumun yaşadığı sorunlaradn ayrı düşünmek mümkün değildir. Ekonomik, sosyal ve kültürel yönlerden güçlü modern bir toplum yapma, ayakta tutma ve değişen dünya şartları içinde yerini alabilme ancak eğitimle sağlanabilir.

Türkiye’de eğitim alanında bir çok sorun yaşanmakta. Bu sorunlardan bir taneside öğretmen yetiştirme ile ilgilidir. Bu çalışmamızada; Türkiye’de öğretmen yetiştiren kurumları, Türkiye’nin öğretmen yetiştirme politkasını, hedeflenen öğretmen tipini, Milli Eğitim Şuralarında alınan kararları ve bu kararların ne kadar uygulama şansı bulduğunu, öğretmen yetiştirilirken dikkat edilmesi gereken hususları, yabancı ülkelerde öğretmen yetiştirme politikalarını, öğretmen yetiştirme ile ilgili sorunları ve çözüm önerilerini ortaya koymaya çalışacağız

Kars 2009

I

703 kez indirildi

YORUM YAZIN